Wszystkie specjalizacje obrazy
Ciężka niedodma ucha środkowego
Skutkiem ciągłego zatkania trąbki Eustachiusza jest ujemne ciśnienie, które pociąga przyśrodkowo błonę bębenkową (lewą). Warstwa włóknista błony bębenkowej zanikła a przyśrodkowa część zaczęła przylegać...
Głęboka, samooczyszczająca się kieszonka retrakcyjna
Zwróć uwagę na dużą tylną kieszonkę retrakcyjną w prawej błonie bębenkowej. Błona bębenkowa utraciła elementy włókniste i została pociągnięta tworząc kieszonkę retrakcyjną, przez którą wyrostek długi...
Śluzowe zapalenie ucha środkowego
Są trzy główne rodzaje zapaleń ucha środkowego: ropne, śluzowe i wysiękowe. U tego pacjenta wystąpiło śluzowe zapalenie, w którym ucho środkowego jest wypełnione gęstym, opalizującym, żółtawym, śluzowym...
Perak lewego ucha
Biała masa widoczna w tylnym górnym kwadrancie lewego ucha środkowego to perlak. Górnie na godzinie 12. widoczne strupki, które przykrywają zachyłek nadbębenkowy, z którego rozwinął się perlak.
Urazowa perforacja lewej błony bębenkowej (wyleczona...
Pacjent miesiąc temu został uderzony w lewe ucho, w wyniku czego powstała linijna perforacja błony bębenkowej. Perforacja była zlokalizowana na godzinie 6. i całkowicie się wygoiła. Skrzeplina i strup,...
Jama sutkowata
Poszerzona muszla małżowina jest skutkiem tradycyjnej mastoidektomii otwartej. Szerokie otwarcie jest istotne dla wentylacji jamy sutkowatej oraz dla dostępu do oczyszczania.
Rozdarcie zewnętrznego przewodu słuchowego ze...
Pacjent ostatnio doznał rozdarcia skóry zewnętrznego kanału słuchowego, które zaczęło krwawić do kanału. Widoczna skrzeplina na dnie zewnętrznego przewodu słuchowego. Świeża krew widoczna po lewej stronie...
Wnętrze prawej jamy sutkowatej
Klasyczny otwarty dostęp do jamy sutkowatej prawego ucha Błona bębenkowa widoczna na godzinie 3. Pozostałości dolnej części ściany tylnej zewnętrznego przewodu słuchowego widoczne na na godzinie 6. W...
Duża subtotalna perforacja błony bębenkowej
Pacjent ma bardzo dużą prawie całkowitą perforację błony bębenkowej w lewym uchu. Widoczne też zapalenie ucha środkowego przejawiające się zaczerwienieniem i akumulacją śluzu.
Duży wrodzony perlak
Prawe ucho środkowe wypełnione keratynowym debris, wypchnęło błonę bębenkową bocznie i zatarło prawidłowe punkty orientacyjne. Okazało się, że jest to wrodzony perlak.
Wrodzony perlak
Biała "torbiel" widoczna w uchu środkowym po prawej stronie, za błoną bębenkową jest u tego nastolatka wrodzoną zlokalizowaną torbielą nabłonkową (perlak wrodzony).
Przyzwojak niechromochłonny struny bębenkowej
Czerwonawa zmiana widoczna za tylnym górnym kwadrantem prawej błony bębenkowej jest rzadkim guzem - przyzwojakiem niechromochłonnym.
Perlak w zachyłku nadbębenkowym
Widoczna tkanka ziarniniakowa wywodząca się z okolicy zachyłka nadbębenkowego w lewym uchu środkowym. Te zmiany są spowodowane perlakiem ucha środkowego.
Przerost wyrośli adenoidalnej
Zdjęcie z przeznosowej endoskopii pokazujące powiększone wyrośla adenoidalne (migdałki), które blokują lewe nozdrze tylne.
Surowiczego zapalanie ucha środkowego u dorosłego
W lewym uchu powietrze zostało wchłonięte z powodu ujemnego ciśnienia, spowodowanego zablokowaniem trąbki Eustachiusza. Jama ucha środkowego została wypełniona słomkowym, przejrzystym, wodnistym przesiękiem.
Użytkownicy
-
Washington Deceit
lek.
-
Michael Hawke
prof. dr hab. med.
-
Gottumukkala Raju
prof. dr hab. med.
-
Nabil Ebraheim
lek.
-
Ashley Mark
lek.
Kanały
-
Atlas gastroenterologii
instytucja medyczna
-
SAGES - Society of American Gastrointestinal and Endoscopic Surgeons
instytucja medyczna
-
High Impact
instytucja medyczna
-
Orthopaedic Academy
instytucja komercyjna
-
Postępy w chirurgii kolorektalnej - ogólnopolskie sympozjum
instytucja medyczna