O nas • MEDtube.pl

O nas

MEDtube to innowacyjna platforma wymiany wiedzy dla lekarzy, oparta o treści multimedialne. Korzystanie z portalu jest bezpłatne dla zarejestrowanych użytkowników. Pomysł narodził się w 2008r. kiedy to transplanolog Michał Wszoła będący pomysłodawcą i pierwszym założycielem rozpoczął prace nad jego powstaniem. W 2009r. dołączył do niego transplantolog Rafał Kieszek (Klinika Transplantologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie) i wtedy została utworzona spółka. W lipcu 2011 r. platforma MEDtube została udostępniona online publicznie w obecnym kształcie. Od tego czasu urosła do poziomu +16,5 tys. materiałów i +125 tys. zarejestrowanych użytkowników na świecie.

Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii internetowych MEDtube pozwala wyeliminować tradycyjne bariery komunikacyjne (geograficzne, czasowe, kulturowe i językowe), ułatwiając wymianę wiedzy i doświadczeń za pomocą obrazu na niespotykaną dotąd skalę i z unikalną "siłą rażenia".

Treści i użytkownicy

MEDtube stał się największą w Internecie biblioteką profesjonalnych filmów medycznych wysokiej jakości (ponad 16,5 tys. materiałów) tworzoną przez samą społeczność. Wszystkie materiały mają praktyczne walory edukacyjne, a udostępniane są pofesjonalistom przez ich kolegów. We wrześniu 2015 r. liczba zarejestrowanych użytkowników z całego świata przekroczyła 125 tys..

Zasoby MEDtube to filmy z operacji, zabiegów, procedur, zdjęcia przypadków medycznych, atlasy, animacje medyczne, transmisje live z operacji, wywiady, prezentacje, dokumenty, wytyczne z wszystkich specjalizacji, a także kursy eLearningowe i biblioteka eBooków, jak również bogaty kalendarz wydarzeń. Treści pochodzą od lekarzy, towarzystw i uczelni medycznych, jak również z własnej produkcji MEDtube.

W MEDtube dużą uwagę przywiązujemy do jakości publikowanych treści. Każdy materiał jest moderowany - zespół lekarzy i ekspertów MEDtube przed publikacją sprawdza jego wartość pod kątem jakości merytorycznej oraz edukacyjnej. Filmy i zdjęcia kontrowersyjne, ubogie w praktyczną wiedzę lub pochodzące z wątpliwych źródeł nie są publikowane.

Portal funkcjonuje w czterech wersjach językowych: podstawowej angielskiej (MEDtube.net), francuskiej (MEDtube.fr), niemieckiej i polskiej (MEDtube.pl).

Narzędzia

MEDtube rozwija i udostępnia społeczności medycznej oraz partnerom zaawansowane narzędzia technologicznie do edukacji i komunikacji:
- platforma do eLearningu, sprawdzania wiedzy i zdobywania punktów edukacyjnych (CME)
- platforma do publikowania eBooków
- aplikacja mobilna
- aplikacja do prowadzenia webinarów
- kalendarz wydarzeń

Kluczowym rozwiązaniem jest aplikacja eLearningowa, na której udostępniane są punktowane kursy tworzone we współpracy z uczelniami i instytucjami medycznymi.

Pod koniec 2015 r. udostępniona została także nowa wersja aplikacji mobilnej, która pozwala nie tylko korzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, ale też łatwo rejestrować i publikować filmy i zdjęcia wykonane telefonem komórkowym lub tabletem.

Prowadzi również internetowe wydawnictwo medyczne MEDtube Tribune i pismo naukowe MEDtube Science.

Filozofia

Pracując nad MEDtube kierujemy się przekonaniem, że postęp technologiczny otwiera przed medycyną nowe, nieznane wcześniej możliwości o nieopisanej sile oddziaływania. Wierzymy, że MEDtube realizując odważny i innowacyjny projekt, pomaga lekarzom w edukacji i wspiera, w końcowym efekcie, podnoszenie jakości opieki medycznej dla pacjentów na całym świecie.

Silnie popieramy ideę dzielenia się wiedzą w międzynarodowym środowisku lekarzy, którą wyraża nasze motto: Sharing medical knowledge. Jesteśmy przekonani, że na całym świecie rośnie liczba lekarzy o najwyższych umiejętnościach, którzy odczuwają potrzebę bezinteresownego przekazywania swojej wiedzy i know-how kolegom i koleżankom. Ta grupa nowoczesnych lekarzy zwraca na siebie uwagę środowiska, podnosi swoją pozycję zawodową i przyciąga do współpracy innych utalentowanych lekarzy. Platforma MEDtube pozwala im się spotkać, tworząc w ten sposób nową jakość.

Poparcie towarzystw medycznych i profesorów – liderów opinii 

Projekt MEDtube otrzymał oficjalne poparcie licznych towarzystw medycznych ze świata, które objęły patronat honorowy. Cieszy się również wsparciem ze strony wielu profesorów - autorytetów w swoich Specjalnościach, których opinie nt. projektu można przeczytać tutaj.

Zespół

W skład zespołu MEDtube wchodzi 55 utalentowanych osób z całego świata, z których większość stanowią praktykujący lekarze (w tym z tytułami naukowymi). Są to osoby, które łączy ta sama filozofia myślenia i działania. Zespół kierując się tą misją gwarantuje najwyższy poziom merytoryczny materiałów oraz jakość narzędzi, a także unikalne walory praktyczne.

Dostęp do treści

Treści udostępniane przez społeczność są dostępne bezpłatnie i bez ograniczeń dla zarejestrowanych użytkowników – profesjonalistów medycyny. Materiałom został przypisany różny poziom dostępu. Większość treści jest skierowana wyłącznie dla lekarzy - specjalistów danego obszaru, posiadających stosowne uprawnienia. Dostęp do niektórych modułów (np. kursy eLearningowe, udział w Webinarach) może być odpłatny.

Źródła finansowania i model biznesowy

MEDtube jest projektem niezależnym i prywatnym, którego twórcami są 4 osoby fizyczne. Finansowanie bieżącej działalności operacyjnej jest możliwe (w części) dzięki realizacji programów edukacyjnych z komercyjnymi partnerami (producenci sprzętu i materiałów, firmy usługowe). Zapewnienie najwyższej jakości treści oraz niezawodności technologicznej wymaga dużych nakładów finansowych.

MEDtube Tribune

MEDtube Tribune to profesjonalne wydawnictwo z artykułami medycznymi, redagowane przez zespół lekarzy specjalistów. Ta część portalu jest poświęcona wydarzeniom ze świata medycyny, badaniom, innowacyjnym lekom, nowym technologiom w medycynie i przełomowym metodom leczenia.


MEDtube to globalny portal medyczny skierowany do:

- lekarzy
- lekarzy stomatologów
- wykładowców uniwersytetów medycznych
- farmaceutów
- analityków medycznych
- studentów medycyny
- naukowców
- ratowników medycznych
- pielęgniarek
- rehabilitantów
- innych osób zawodowo związanych z medycyną

Strona korzysta z plików cookies. Więcej na temat plików cookies znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję