O nas

MEDtube to spłecznościowa platforma wymiany wiedzy (eLearningowa) dla lekarzy i profesjonalistów (zamknięta), z akcentem na treści multimedialne. Korzystanie z portalu jest bezpłatne dla zarejestrowanych użytkowników. MEDtube działa w sektorze MedEdTech (medical education technology) i jest jednym z jego liderów. Aktualnie MEDtube to 25 tys.+ treści oraz społeczność 250 tys.+ profesjonalistów z całego świata, w pięciu wersjach językowych (en, es, de, fr i pl).

Pomysł narodził się w 2008r. kiedy to transplanolog Michał Wszoła, będący pomysłodawcą i pierwszym założycielem, rozpoczął prace nad jego powstaniem (od listopada 2016r. Michał Wszoła nie jest związany z MEDtube). W 2009r. dołączył do niego transplantolog Rafał Kieszek (Klinika Transplantologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie) i wtedy została utworzona spółka, do której został zaproszony Wojciech Dołkowski, który od tego czasu kieruje MEDtube. W lipcu 2011 r. platforma MEDtube została udostępniona online publicznie w obecnym kształcie.

Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii internetowych MEDtube pozwala wyeliminować tradycyjne bariery komunikacyjne (geograficzne, czasowe, kulturowe i językowe), ułatwiając wymianę wiedzy i doświadczeń za pomocą obrazu na niespotykaną dotąd skalę i z unikalną "siłą rażenia".

Treści i użytkownicy

MEDtube stał się największą w Internecie biblioteką profesjonalnych filmów medycznych wysokiej jakości (25 tys. materiałów) tworzoną przez samą globalną społeczność. Wszystkie materiały mają praktyczne walory edukacyjne, a udostępniane są pofesjonalistom przez kolegów. Liczba zarejestrowanych użytkowników przekracza już 250 tys..

Zasoby MEDtube to filmy z operacji, zabiegów, procedur, obrazy przypadków medycznych, atlasy, animacje medyczne, transmisje live z operacji, wywiady, prezentacje z konferencji, dokumenty, eBooki, szkolenia online (webinary), wytyczne z wszystkich specjalizacji, a także kursy eLearningowe i biblioteka eBooków, jak również bogaty kalendarz wydarzeń. Treści pochodzą od lekarzy, towarzystw i uczelni medycznych, jak również z własnej produkcji MEDtube. Społeczność MEDtube również aktywnie uczestniczy w dyskusjach i rozwiązuje problemy.

W MEDtube dużą uwagę przywiązujemy do jakości publikowanych treści. Każdy materiał jest moderowany - zespół lekarzy i ekspertów MEDtube przed publikacją sprawdza jego wartość pod kątem jakości merytorycznej oraz edukacyjnej. Filmy i zdjęcia kontrowersyjne, ubogie w praktyczną wiedzę lub pochodzące z wątpliwych źródeł nie są publikowane.

Platforma funkcjonuje w pięciu wersjach językowych: podstawowej angielskiej (MEDtube.net), francuskiej (MEDtube.fr), niemieckiej (de.MEDtube.net), hiszpańskiej (MEDtube.es) i polskiej (MEDtube.pl).

Narzędzia

MEDtube rozwija i udostępnia społeczności medycznej oraz partnerom zaawansowane narzędzia technologicznie do edukacji i komunikacji:
- platforma do zdalnego nauczania MEDtube eLearning, sprawdzania wiedzy i zdobywania punktów edukacyjnych (CME)
- platforma do prowadzenia szkoleń i warsztatów online, webinarów i konferencji MEDtube LIVE (www.medtube.pl/live)
- platforma do publikowania eBook'ów
- kalendarz wydarzeń
- oferty pracy dla personelu medycznego

Kluczowym rozwiązaniem jest aplikacja eLearningowa (kliknij), na której udostępniane są punktowane eKursy tworzone we współpracy z uczelniami i instytucjami medycznymi. To innowacyjne w skali świata rozwiązanie powstało m.in. przy wykorzystaniu dotacji unijnych.

Filozofia i wartości

Pracując nad MEDtube kierujemy się przekonaniem, że postęp technologiczny otwiera przed medycyną nowe, nieznane wcześniej możliwości o nieopisanej sile pozytywnego oddziaływania. Wierzymy, że MEDtube realizując odważny i innowacyjny projekt, pomaga lekarzom i studentom kierunków medycznych w edukacji i komunikacji. W końcowym efekcie platforma przyczynia się do podnoszenie jakości opieki medycznej milionów pacjentów na całym świecie.

Silnie popieramy ideę dzielenia się wiedzą w międzynarodowym środowisku lekarzy, którą wyraża nasze motto: Sharing medical knowledge. Jesteśmy przekonani, że na całym świecie rośnie liczba lekarzy o najwyższych umiejętnościach, którzy odczuwają potrzebę bezinteresownego przekazywania swojej wiedzy i know-how kolegom i koleżankom. Ta grupa nowoczesnych lekarzy zwraca na siebie uwagę środowiska, podnosi swoją pozycję zawodową i przyciąga do współpracy innych utalentowanych lekarzy. Platforma MEDtube pozwala im się spotkać, tworząc w ten sposób nową jakość. Jesteś zainteresowany dołączeniem do grona ponad tysiąca Edukatorów aktywnych w MEDtube? Obejrzyj ten krótki film.

Poparcie towarzystw medycznych i profesorów – liderów opinii 

Projekt MEDtube otrzymał oficjalne poparcie licznych towarzystw medycznych ze świata, które objęły patronat honorowy. Cieszy się również wsparciem ze strony wielu Edukatorów - światowych autorytetów w swoich specjalizacjach, których opinie nt. projektu można przeczytać tutaj.

Zespół

W skład zespołu MEDtube wchodzi 65 utalentowanych osób z całego świata, z których większość stanowią praktykujący lekarze (w tym z tytułami naukowymi). Są to osoby, które łączy ta sama filozofia myślenia i działania. Zespół kierując się tą misją gwarantuje najwyższy poziom merytoryczny materiałów oraz jakość narzędzi, a także unikalne walory praktyczne.

Dostęp do treści

Treści udostępniane przez społeczność są dostępne bezpłatnie i bez ograniczeń dla zarejestrowanych użytkowników - profesjonalistów medycyny, jak również studentów kierunków medycznych. Do każdego materiału został przypisany indywidualny poziom dostępu, w zależności od grupy zawodowej. Większość treści jest skierowana wyłącznie dla lekarzy - specjalistów danego obszaru, posiadających stosowne uprawnienia. Dostęp do niektórych modułów (np. kursy eLearningowe, udział w webinarach) może być odpłatny.

Źródła finansowania i model biznesowy

MEDtube jest projektem niezależnym i prywatnym, którego właścicielami są osoby fizyczne (z Polski). Finansowanie działalności operacyjnej jest możliwe (w części) dzięki środkom z dotacji unijnych, jak również realizacji programów edukacyjnych z komercyjnymi partnerami (producenci sprzętu i materiałów, firmy usługowe). Zapewnienie najwyższej jakości treści oraz niezawodności technologicznej wymaga dużych nakładów finansowych.

Ceryfikat "Seal of Excellence"

MEDtube jest zwycięzcą programu Horizon 2020 Komisji Europejskiej. Został nagrodzony certyfikatem "Seal of Excellence", który przyznaje się najbardziej innowacyjnym europejskim firmom w sektorze zdrowia. Więcej informacji - tutaj.

Konferencja "Nowoczesna Edukacja Medyczna" - NEMP

MEDtube jest inicjatorem corocznej konferencji poświęconej nowoczesnej edukacji medycznej (od 2018r.), które gromadzi autorytety z tej dziedziny z całego świata. Odbywa się tradycyjnie w Centrum Nauki Kopernik. Więcej informacji na profilu NEMP, kliknij tutaj.

MEDtube Science

To profesjonalne pismo z artykułami naukowymi, redagowane przez zespół lekarzy specjalistów. MEDtube Science jest pismem naukowym (https://medtube.net/science).

Platforma MEDtube jest skierowana wyłącznie do profesjonalistów:

- lekarzy
- lekarzy stomatologów
- studentów kierunków medycznych
- wykładowców uczelni medycznych
- farmaceutów
- pielęgniarek
- analityków i techników medycznych
- ratowników medycznych
- rehabilitantów i fizjoterapeutów
- naukowców
- innych osób i podmitów zawodowo związanych z medycyną


Media kit:

Logo MEDtube: