Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
 

Jak można zarejestrować się w portalu MEDtube?

Rejestracja w portalu MEDtube jest bardzo prosta i szybka. MEDtube jest skierowany do lekarzy, lekarzy stomatologów, pielęgniarek, ratowników medycznych, studentów medycyny i stomatologii oraz innych profesjonalistów ochrony zdrowia. Wystarczy wypełnić prosty formularz rejestracyjny, który pojawia po kliknięciu na ikonę Zarejestruj się umieszczoną w prawym górnym rogu strony startowej. Po jego wypełnieniu na podany adres mailowy umieszczony w formularzu zostanie automatycznie wygenerowany link aktywacyjny. Po kliknięciu na link aktywacyjny konto zostaje aktywowane. Uzupełnienie danych użytkownika oraz dodanie zdjęcia do profilu jest możliwe po zalogowaniu.  

Co zyskuję, rejestrując się?

Zarejestrowany użytkownik jest pełnoprawnym użytkownikiem portalu i członkiem międzynarodowej społeczności, uprawnionym do przeglądania zasobów i dodawania własnych materiałów oraz otrzymywania regularnych powiadomień w ramach wybranych obszarów zainteresowań. Poziom uprawnień zależy od profesjonalnej grupy, np. lekarz otrzymuje dodatkowo możliwość brania udziału w dyskusjach, komentowania i oceniania materiałów zamieszczonych w portalu  

Ile kosztuje korzystanie z portalu MEDtube?

Korzystanie z portalu przez lekarzy i pozostałych profesjonalistów ochrony zdrowia jest bezpłatne. Za przeglądnie oraz zamieszczenie materiałów nie są pobierane żadne opłaty. Z odpłatnością może wiązać się udział w e-kursach oraz rejestracja na wydarzenia (konferencje, szkolenia, warsztaty).  

Kto może dodać materiał w portalu MEDtube?

Materiał medyczny może zamieścić każdy zalogowany użytkownik. Może to być zarówno lekarz, pielęgniarka, ratownik, student jak i inna osoba zawodowo związana z medycyną. Materiał musi mieć profil edukacyjny i nieść wartościowe treści, a także spełniać parametry techniczne.

Ideą portalu jest jego otwarty charakter. MEDtube prezentuje zarówno bardzo skomplikowane i zaawansowane techniki, zabiegi, przypadki czy procedury, jak i prostsze zagadnienia medyczne.

MEDtube jest szczególnie wartościowym projektem dla studentów, młodych adeptów sztuki lekarskiej, lekarzy w trakcie specjalizacji, dla których każdy materiał multimedialny jest nieocenionym źródłem wiedzy i uzupełnieniem wiadomości teoretycznych.
 

Jakie materiały można publikować?

MEDtube jest platformą wymiany wiedzy medycznej i doświadczenia pomiędzy lekarzami z całego świata. Materiały w formie zdjęć, filmów, prezentacji, artykułów, raportów oraz testów są najlepszą formą prezentacji zagadnień medycznych. Zamieszczane pliki powinny dotyczyć szeroko rozumianej tematyki medycznej, począwszy od rzeczy podstawowych, poprzez te najbardziej zaawansowane i skomplikowane. Mogą być to materiały dotyczące przypadków, zabiegów, procedur medycznych, jak również technik lekarskich, pielęgniarskich. MEDtube nie publikuje bezpłatnie treści zawierających reklamę, nazwy firm, produktów (tzw. "product placement").  

Kto ocenia i weryfikuje materiały?

Każdy nadesłany materiał jest weryfikowany przez lekarzy specjalistów z zespołu MEDtube. Celem weryfikacji jest dostarczenie użytkownikom treści medycznych o najwyższej wartości merytorycznej. Wybrane materiały są dodatkowo wzbogacane komentarzami eksperckimi, które rozszerzają omawiane zagadnienie medyczne.  

Jak wprowadzać zmiany do opublikowanych już materiałów?

Edycji zamieszczonych plików można dokonywać po zalogowaniu się na swoje konto i przejściu do zakładki „Moje multimedia”. Po dokonaniu zmian materiał trafia do ponownej weryfikacji przez zespół lekarzy MEDtube.  

Czy i jak mogę usunąć swój materiał?

Użytkownik może usunąć zamieszczony materiał po zalogowaniu się na swoje konto i przejściu do zakładki „Moje multimedia”. Jeśli do materiału został dopisany komentarz ekspercki, usunięcie pliku może nastąpić wyłącznie za zgodą administratora serwisu.  

Jak można dodać komentarz do publikowanego materiału?

Portal medyczny MEDtube umożliwia komentowanie zamieszonych materiałów medycznych, a także dodawanie komentarzy do profili użytkowników i kanałów. Aby dodać komentarz należy kliknąć przycisk „Dodaj komentarz” pod opisem materiału lub materiałami na profilu użytkownika/kanału. Dodawanie komentarzy wymaga uprzedniego zalogowania się.  

Jak można ocenić materiał?

W celu wystawienia oceny materiału należy się uprzednio zalogować. Tylko zarejestrowani użytkownicy mają możliwość wystawiania ocen. Oceny można dodawać po najechaniu kursorem na niebieskie piktogramy pod wyświetlanym materiałem. Przesuwając kursorem w prawo lub lewo będą pojawiały się oceny w skali od 1 do 5.  

Po co jest ocena materiału?

Każdy materiał może być oceniany przez oglądających go użytkowników. Materiały są rankingowane na podstawie uzyskanych ocen. Dzięki ocenom i komentarzom autorzy materiału otrzymują informację zwrotną o wartości swojej pracy, jak również wskazówki pozwalające w przyszłości podnieść ich poziom merytoryczny. Ocenianie umożliwia także wyszukiwanie materiałów według uzyskanych ocen. Jest to szczególnie użyteczne dla osób oglądających materiały z dziedziny innej niż ta, którą się zajmują. Ocena materiałów pozwala na podniesienie poziomu merytorycznego, otwiera szansę na dyskusję, wymianę poglądów, ocen oraz doświadczeń lekarzy z całego świata. Każda ocena i komentarz są bardzo cenne i niosą ze sobą korzyści zarówno dla autorów jak i samych użytkowników.  

Jak wyszukiwać materiały medyczne?

Najprostszym sposobem na wyszukiwanie materiałów medycznych jest korzystanie z wyszukiwarki tekstowej umieszczonej w górnej części witryny. Dodatkowo można przeglądać zamieszczone materiały wchodząc w poszczególne Specjalizacje oraz korzystając z tagów. Zawężanie wyników wyszukiwania może być dokonywane przy użyciu filtrów, które pojawiają się nad prezentowanymi wynikami.

W jaki sposób można zgłosić nadużycie lub łamanie Regulaminu portalu?

Każde zauważone nadużycie lub łamanie Regulaminu powinno być niezwłocznie zgłoszone administratorowi portalu.

Zgłoszenie nadużycia lub łamania Regulaminu w komentarzach może być dokonane przez naciśnięcie przycisku SPAM przy wybranym komentarzu.

Zgłoszenie nadużycia lub łamania Regulaminu w innych miejscach powinno być zgłoszone przez formularz kontaktowy zamieszczony w zakładce Kontakt. W tytule wiadomości prosimy wpisać "Zgłoszenie nadużycia" natomiast w treści podanie linka do strony na której ono wystąpiło.

W jakim formacie zamieszczać materiały multimedialne?

Obecnie obsługujemy następujące następujące formaty plików:

- pliki video: .avi, .mpeg, .mpg, .mp4, .mov, .flv
- pliki zdjęciowe: .jpg, .jpeg, .gif, .png
- dokumenty: .doc, .docx, .xls, .xlsx, .pdf, .txt, .zip, .rar
Materiały wideo mogą mieć wielkość do 2 GB. W przypadku plików o większych rozmiarach prosimy o kontakt.

Nie dotarł do mnie link aktywacyjny

Prosimy o sprawdzenie czy link aktywacyjny nie został zatrzymany przez ochronę antyspamową konta pocztowego i nie znajduje się w folderze spam. Jeżeli tak nie jest, prosimy o sprawdzenie czy podany podczas rejestracji e-mail jej poprawny. Jeśli podany e-mail jest w naszej bazie, a nie otrzymali Państwo linka aktywacyjnego, prosimy o kontakt z administratorem portalu korzystając z formularza kontaktowego – konto będzie aktywowane ręcznie.  

Nie mogę się zalogować / nie pamiętam hasła

W przypadku problemów z logowaniem proszę sprawdzić, czy został wpisany poprawny login i hasło. Jeśli nie pamiętają Państwo hasła, proszę skorzystać z opcji przypominania hasła. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do ustawienia nowego hasła.