Wszystkie specjalizacje obrazy
Torbiel Thornwaldta
Duża masa wyrastająca z tylnej części ściany nosogardła jest rzadką wrodzoną anomalią znaną jako torbiel Thornwaldta. Torbiele te są wypełnione gęstym, opalizującym, śluzowym materiałem.
Zatokowy polip nozdrzy tylnych
Zatokowy polip nozdrzy tylnych wywodzi się z lewej zatoki szczękowej. Widoczna szypuła polipa wchodząca do jamy nosowej przez dodatkowe ujście zatoki zlokalizowane na przednim nosowym ciemiączku.
Liczne polipy nosowe z ekspansją nozdrzy tylnych
Pacjent z pięcioma dużymi polipami w każdej jamie nosowej. Po prawej stronie jeden z dużych polipów widoczny szerząc się do tyłu wzdłuż dna jamy nosowej blokując nozdrze tylne.
Duża torbiel śluzowa czołowo-sitowa z ekspansją...
Pacjent z dużą torbielą śluzową zatoki sitowej po prawej stronie i masywną ekspansją śródoczodołową. Na osiowym skanie TK widoczne ciężkie przemieszczenie prawej gałki ocznej i nerwu wzrokowego.
Test fluoroscencyjny na obecność wycieku PMR...
Wstrzyknięcie dooponowe 0,5ml 5% roztworu sodu z fluorosceiną.
Torbiel śluzowa czołowo-sitowa z ekspansją oczodołową
Pacjent z dużą torbielą śluzową czołowo-sitową po prawej stronie i znacznym przemieszczeniem gałki ocznej.
Odwrócony brodawczak zatoki klinowej
Nieregularna polipowata masa szerząca się przez ujście lewej zatoki klinowej to odwrócony brodawczak.
Duży polip wchodzący do lewych nozdrzy tylnych
Duży pojedynczy polip, który wszedł do nozdrzy tylnych po lewej stronie, ale ich nie zablokował. Miejscem wzrostu polipa była środkowa małżowina nosowa.
Guz nosogardła
Unaczyniony guz nosogardła wyrastający z jego tylnej ściany okazał się być beznaczyniowym brodawczakiem. Gdy pojawi się masa na tylnej ścianie nosogardła, zawsze należy rozważyć obecność raka.
Przewlekłe zapalenie zatok sitowych
Prawy środkowy przewód nosowy u pacjenta z nawracającymi epizodami zapalenia zatok, pomimo wcześniejszej antrostomii dolnego przewodu i częściowej resekcji dolnej małżowiny nosowej. Zdjęcie wykonano podczas...
Test fluoroscencyjny na obecność wycieku PMR...
Test fluoroscencyjny w prawej jamie nosowej. Fluoroscencyjny zabarwiony żółtawo-zielony płyn mózgowo-rdzeniowy widoczny pomiędzy górną małżowiną nosową i przegrodą nosa.
Test fluoroscencyjny na obecność wycieku PMR...
Masywny wyciek płynu mózowo-rdzeniowego wydostaje się z zachyłka klinowo-sitowego po prawej stronie do nozdrzy tylnych i wypełnia trąbkę Eustachiusza.
Test fluoroscencyjny na obecność wycieku PMR...
Pozytywny wynik testu fluorscencyjnego na wyciek PMR z nosa - widoczny zabarwiony płyn mózgowo-rdzeniowy wyciekający z prawej dziurki nosa u pacjentki po 45 minutach.
Test fluoroscencyjny na obecność wycieku PMR...
Pod niebieskim światłem płyn mózgowo-rdzeniowy świeci na neonowo. Fluoroscencyjny barwnik wprowadzono do zachyłka klinowo-sitowego w pobliżu ujścia zatoki klinowej.
Test fluoroscencyjny na obecność wycieku PMR...
Masywny wyciek płynu mózgowo-rdzeniowego wydostający się z zachyłka klinowo-sitowego po prawej stronie do nozdrzy tylnych i trąbki Eustachiusza widoczny w niebieskim świetle.
Użytkownicy
-
Washington Deceit
lek.
-
Michael Hawke
prof. dr hab. med.
-
Gottumukkala Raju
prof. dr hab. med.
-
Nabil Ebraheim
lek.
-
Ashley Mark
lek.
Kanały
-
Atlas gastroenterologii
instytucja medyczna
-
SAGES - Society of American Gastrointestinal and Endoscopic Surgeons
instytucja medyczna
-
High Impact
instytucja medyczna
-
Orthopaedic Academy
instytucja komercyjna
-
Postępy w chirurgii kolorektalnej - ogólnopolskie sympozjum
instytucja medyczna