Kursy z neonatologii

Wpływ mikrobioty w okresie okołoporodowym na...

wyświetleń: 708 komentarze: 0
5

Wpływ mikrobioty w okresie okołoporodowym na kształtowanie układu immunologicznego dziecka - prezentacja dr hab. n. med. Jan Mazela, Katedra Neonatologii, Klinika Zakażeń Noworodka, Pracownia Mikrobioty...

Badanie noworodka

Specjalizacja:  Neonatologia
wyświetleń: 4936 komentarze: 0
4.5

W filmie przedstawiono najważniejsze elementy badania fizykalnego noworodka, zwrócono uwagę na odróżnienie pomiędzy stanem prawidłowym a wybranymi patologiami. Prezentacja jest podzielona na 9 części,...

HMO – przełom w badaniach nad mlekiem matki

wyświetleń: 826 komentarze: 0
5

"HMO – przełom w badaniach nad mlekiem matki" prezentacja prof. dr hab. n. med. Janusz Książyk, Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Materiał powstał w ramach Webinaru...

Programowanie żywieniowe – czy sposób żywienia...

wyświetleń: 865 komentarze: 0
5

"Programowanie żywieniowe – czy sposób żywienia w pierwszych miesiącach może chronić przed otyłością w późniejszym życiu? Dyskusja ekspertów: dr hab. Iwona Sadowska-Krawczenko, prof. UMK CM...

Choroby układu oddechowego u noworodków - CRASH!...

Paul Bolin

Specjalizacja:  Neonatologia
wyświetleń: 3992 komentarze: 0
3

Na filmie, w postaci pokazu slajdów z komentarzem, uzyskamy przydatne informacje o najczęstszych chorobach układu oddechowego u noworodków. M.in. o zespole aspiracji smółki i wrodzonym zapaleniu płuc.

Infekcje okresu noworodkowego - CRASH! Medical...

Paul Bolin

Specjalizacja:  Neonatologia
wyświetleń: 3438 komentarze: 0
N/A

Kolejny film z serii CRASH! Medical Review. Kontynuacja poprzedniego filmu nt. infekcji w okresie noworodkowym. Tematyka obejmuje infekcje inne niż z grupy TORCH.

Zespół TORCH - CRASH! Medical Review Series

Paul Bolin

Specjalizacja:  Neonatologia
wyświetleń: 4001 komentarze: 0
5

Film przedstawia pokaz slajdów z komentarzem znanego już z poprzednich filmów, dr Paul`a Bolin`a. Tym razem temat to zespół TORCH u noworodka.

Hiperbilirubinemia bezpośrednia u noworodka -...

Paul Bolin

Specjalizacja:  Neonatologia
wyświetleń: 3858 komentarze: 0
5

Kontynuacja dwóch poprzednich filmów z pokazem slajdów i komentarzem dr. Bolin`a nt. hiperbilirubinemii bezpośredniej i jej przyczyn, a także leczenia, u noworodków.

Hiperbilirubinemia pośrednia u noworodka - CRASH!...

Paul Bolin

Specjalizacja:  Neonatologia
wyświetleń: 3521 komentarze: 0
N/A

Film przedstawia następną część pokazu slajdów z komentarzem Paul`a Brolin`a. Tym razem, Paul tłumaczy zagadnienia związane z hiperbilirubinemią pośrednią.

Wprowadzenia do zagadnienia żółtaczki noworodkowej...

Paul Bolin

Specjalizacja:  Neonatologia
wyświetleń: 3318 komentarze: 0
N/A

Na filmie kolejny pokaz slajdów z komentarzem, przygotowany przez Paula Bolina. Tym razem na temat żółtaczki noworodkowej. W dwóch kolejnych filmach, więcej szczegółów na temat.

Użytkownicy