Przypadki z medycyny nuklearnej

Medycyna nuklearna to dziedzina medycyny, która wykorzystuje izotopy promieniotwórcze w celach diagnostycznych, terapeutycznych i badawczych. Specjaliści od medycyny nuklearnej przeprowadzają badania obrazowe, takie jak skanowanie SPECT, PET, PET/CT i inne badania scyntygraficzne, aby zdiagnozować różne schorzenia, monitorować przebieg choroby i ocenić odpowiedź na terapię.

Leczenie przy użyciu izotopów promieniotwórczych może obejmować terapię radiojodową w przypadku raka tarczycy, terapię radioimmunologiczną w leczeniu nowotworów, terapię przeciwnowotworową przy użyciu znakowanych cząsteczek i inne procedury medyczne. Medycyna nuklearna odgrywa kluczową rolę w badaniach naukowych, ocenie funkcji narządów i układów, diagnostyce nowotworowej, monitorowaniu terapii i poprawie wyników leczenia.

Współpraca między medycyną nuklearną, radiologią, onkologią, chirurgią, fizyką medyczną, technikami nuklearnymi i innymi specjalistami medycznymi jest niezbędna dla skutecznego wykorzystania izotopów promieniotwórczych i zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów.
Liczba wyników
Sortuj wg

Rekonstrukcja 3D mózgu techniką SPECT

Fco medina

Specjalizacja:  Medycyna nuklearna
wyświetleń: 8668 komentarze: 0
5

Na filmie przedstawiono rekonstrukcję 3d mózgu techniką SPECT.

Liczba wyników
Sortuj wg

Recently active users