Materiały szkoleniowe dla studentów medycyny

Miastenia Gravis - objawy, patofizjologia, diagnostyka,...

wyświetleń: 8708 komentarze: 0
5

Materiał wideo przedstawia podstawowe informacje o chorobie, w której to dochodzi do zaburzeń w przekazywaniu impulsów z zakończeń nerwów ruchowych do mięśni.

Artykuł poglądowy - Maciej Zając

wyświetleń: 850 komentarze: 0
5

Kolejne spotkanie z cyklu warsztatów pisania pracy naukowej. Tym razem dotyczyło artykułu poglądowego - czym jest oraz jak można go napisać. Serdecznie zapraszamy!

Jak zacząć pracę i badania naukowe? Paulina Gorzelak-Pabiś...

IFMSA-Poland

Specjalizacja:  Dla studentów
wyświetleń: 1385 komentarze: 0
N/A

Jak zacząć pracę i badania naukowe? Opowie Pani Paulina Gorzelak-Pabiś zdobywczyni 3 miejsca Best Case Report Contest MIRCIM 2021.

Wirus HIV - cykl życiowy, patofizjologia, badania,...

wyświetleń: 5800 komentarze: 0
5

Materiał wideo przedstawia podstawowe mechanizmy infekcji ludzkiego wirusa niedoboru odporności, czyli wirusa HIV.

Choroba kociego pazura - Dr. Nabil Ebraheim

Nabil Ebraheim

Specjalizacja:  Dla studentów
wyświetleń: 7042 komentarze: 0
5

Materiał wideo stworzony przez dr Ebraheima opisuje możliwe do wystąpienia stany po ugryzieniu czy zadrapaniu przez kota.

Systematic review i metaanaliza czyli podsumowanie...

wyświetleń: 922 komentarze: 0
5

Kolejne spotkanie z cyklu warsztatów pisania pracy naukowej. Ze spotkania dowiecie się czym jest przegląd systematyczny oraz metaanaliza, a także jak w rzetelny sposób je przeprowadzić. Zapraszamy!

Charakterystyka aspektów jakości życia pacjentów...

wyświetleń: 1073 komentarze: 0
N/A

Charakterystyka aspektów jakości życia pacjentów ze stomią jelitową. Characteristics of the quality of life aspects of patients with an intestinal stomaAuthors/Autorzy: Wiktoria Paszyńska, Bernadetta...

RCT - VIP wśród badań naukowych - Dawid Pajor

wyświetleń: 823 komentarze: 0
5

Kolejne spotkanie z cyklu warsztatów pisania pracy naukowej. Ze spotkania dowiecie się na czym polega randomizowane badanie kontrolowane, jak je interpretować oraz jak przebiegają stosowane podczas niego...

Metabolizm bilirubiny

wyświetleń: 9052 komentarze: 0
5

Bilirubina powstaje w wyniku rozpadu hemu obecnego w hemoglobinie. Krwinki czerwone zawierają wiele cząsteczek hemoglobiny, które są rozkładane na hem i globinę. Hem jest dalej rozkładany przez dwa enzymy;...

Cohort study - Maciej Zając

wyświetleń: 717 komentarze: 0
N/A

Kolejne spotkenia z cyklu warsztatów pisania prac naukowych! Ze spotkania dowiecie się co to jest badanie kohortowe, jaka jest jakość dowodów uzyskanych w wyniku takich badań. Serdecznie zapraszamy!

Case-control study - Maciej Zając

wyświetleń: 846 komentarze: 0
N/A

Kolejne spotkanie z cyklu warsztatów pisania pracy naukowej. Z tego spotkania dowiecie się na czym polega badanie kliniczno-kontrolne a także jak stworzyć czytelną i użyteczną bazę danych pacjentów. Serdecznie...

Cross sectional study - Maciej Frączek i Dawid...

wyświetleń: 781 komentarze: 0
N/A

Kolejne spotkanie z cyklu warsztatów na temat pisania pracy naukowej. Ze spotkania dowiecie się, na czym polega badanie przekrojowe, a także jak się za nie zabrać. Serdecznie zapraszamy!

Anatomia kliniczna - Opony mózgowe

wyświetleń: 6279 komentarze: 0
5

Opony mózgowe („meninx” PL=błona) są to wyraźne błoniaste okrywy mózgu i rdzenia kręgowego. Najbardziej powierzchowna warstwa, która znajduje się bezpośrednio pod czaszką, nazywana jest oponą twardą....

Zakażenie miejsca operowanego

wyświetleń: 1443 komentarze: 0
5

Ocena wiedzy studentów kierunków medycznych na temat profilaktyki zakażenia miejsca operowanego. Autorzy: Paulina Bigaj, Agata Jałowiec, Katarzyna Stach. SISC 2022 Zabrze, 23.04.2022.

Case report jako pierwsza praca naukowa - Dawid...

wyświetleń: 1513 komentarze: 0
N/A

Kolejna część cyklu warsztatów pisania prac naukowych. Dowiecie się z niej czym jest case report a także jak go stworzyć i uniknąć popularnych blędów nowicjuszy. Zapraszamy!

Użytkownicy

Kanały

Ostatnio aktywni użytkownicy