Szkolenia z audiologii

Audiologia i foniatria to specjalizacja medyczna, która zajmuje się diagnostyką, leczeniem i rehabilitacją zaburzeń słuchu, mowy oraz głosu. Audiologowie i foniatryści, specjaliści w tej dziedzinie, wykonują badania audiometryczne, ocenę mowy, oraz badania diagnostyczne dotyczące zaburzeń narządu głosu. Specjalizacja ta obejmuje leczenie schorzeń słuchu, takich jak niedosłuch, szumy uszne, czy zaburzenia równowagi, oraz zaburzeń mowy, w tym afazji, dyslalii, czy jąkania.

Audiologowie i foniatryści stosują różnorodne metody terapeutyczne, w tym aparaty słuchowe, implanty ślimakowe, oraz terapię logopedyczną, aby poprawić funkcje komunikacyjne pacjentów i zwiększyć ich jakość życia. Specjalizacja ta jest istotna zarówno dla poprawy zdolności komunikacyjnych osób z zaburzeniami słuchu i mowy, jak i dla diagnostyki wczesnego wykrywania schorzeń słuchu u dzieci oraz dorosłych.
Liczba wyników
Sortuj wg

Badanie endoskopowe ucha środkowego

wyświetleń: 5350 komentarze: 0
5

Film ukazuje endoskopowe badanie ucha środkowego. Autorem filmu Umberto Milanesi

Kajetany - krok po kroku

wyświetleń: 4572 komentarze: 0
N/A

"Wyjątkowi, niezwykli - krok po kroku do Światowego Centrum Leczenia Częściowej Głuchoty". Film o ludziach, którzy byli skazani na życie w świecie ciszy, ale dzięki implantom słuchowym żyją...

Liczba wyników
Sortuj wg

Użytkownicy

Kanały