Arythmix

Arythmix

Adres
Arythmix
00-120 Warszawa
Polska
Data powstania
2010-06-24
Strona www
Wyświetleń
1984
Opis
Arythmix to cykliczna konferencja poświęcona migotaniu przedsionków, z 8-letnią historią.

Szacuje się, że na migotanie przedsionków choruje w Polsce aż ok. 600-700 tysięcy pacjentów. Chcemy ich uchronić przed udarem, chcemy też poprawić im komfort życia. W przypadku konkretnego pacjenta nie zawsze wiemy jak to zrobić. Wówczas chętnie korzystamy z rad innych - może mądrzejszych, może bardziej doświadczonych.

Ostatnio, Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne opublikowało nowe wytyczne poświęcone postępowaniu w migotaniu przedsionków. Wiele się zmieniło – przykładowo, zniknęło zastawkowe i nie-zastawkowe migotanie przedsionków, zniknęła skala HAS-BLED. Nie ma jednak prawdziwej rewolucji. Z pewnością będziemy mieli nowe tematy do przedstawienia i przedyskutowania.

Dużo uwagi poświęconych jest zagadnieniom profilaktyki powikłań zakrzepowo-zatorowych.

Konferencja jest przeznaczona dla lekarzy praktyków, od lekarza rodzinnego poczynając po kardiologa-elektrofizjologa, którzy na co dzień borykają się z różnymi problemami swoich chorych z migotaniem przedsionków. Takich właśnie lekarzy zapraszamy, mając nadzieję, że uczestniczący w konferencji eksperci pomogą te problemy rozwiązać. Postaramy się wygospodarować jak najwięcej czasu na dyskusje z uczestnikami konferencji.

Publikowane materiały