XI Konferencja ARYTHMIX - Migotanie Przedsionków

XI Konferencja ARYTHMIX - Migotanie Przedsionków

Organizator: Fundacja Na Rzecz Leczenia Zaburzeń Rytmu Serca "Rytm Serca"
Miejsce: Online, PL
www: idź
Punkty edukacyjne: 9,5
Termin: od: 2020-10-02 do: 2020-10-03
Koszt: Udział bezpłatny
Program: zobacz
Wyświetleń: 183

Jak corocznie pragniemy zaprosić Państwa do udziału w XI Konferencji "ARYTHMIX - Migotanie przedsionków". Tak, rozpoczynamy nową dekadę. Konferencja odbędzie się w dniach 2 i 3 października 2020 roku w warszawskim hotelu HILTON WARSAW HOTEL & CONVENTION CENTRE. W przypadku, gdyby stan prawny nie pozwolił na organizację tradycyjnej konferencji, chcielibyśmy przygotować wydarzenie w wersji online w tym samym terminie.
Dotąd szacowano, że na migotanie przedsionków choruje w Polsce ok. 600-700 tysięcy pacjentów. Z nowego badania epidemiologicznego NOMED - AF wynika, że tych chorych jest jeszcze więcej. Chcemy ich uchronić przed udarem, chcemy też poprawić im komfort życia. W przypadku konkretnego pacjenta nie zawsze wiemy jak to zrobić. Wówczas chętnie korzystamy z rad innych - może mądrzejszych, może bardziej doświadczonych.
Pragniemy, jak zawsze, skupić Państwa uwagę na trudnych zagadnieniach profilaktyki powikłań zakrzepowo-zatorowych: jak poprawić ocenę ryzyka zakrzepowo-zatorowego i ryzyka krwawienia, jak wybierać pomiędzy lekami z grupy NOAC i jak stosować antykoagulację w nie tradycyjnych wskazaniach.
Przewidujemy prezentację skomplikowanych przypadków i dyskusję nad nimi. Chcemy omówić różne, często niełatwe decyzyjnie sytuacje spotykane w codziennej praktyce. Będą one dotyczyły chorych z migotaniem przedsionków i ostrym zespołem wieńcowym lub planowym PCI, do operacji, z krwawieniem z przewodu pokarmowego lub śródczaszkowym, z graniczną funkcją nerek, z przetrwałym otworem owalnym i inne.
Planujemy też przeprowadzenie dwóch ważnych debat dotyczących antykoagulacji: 1/ po ablacji migotania przedsionków, 2/ u chorych z punktacją ryzyka w skali CHA2DS2-VASc-1, gdyż jest to stały trudny problem decyzyjny. Tematem rozważań będą też ablacja i kardiowersja migotania przedsionków, oraz samoleczenie przez pacjenta w trakcie napadu.
Mamy nadzieje, że uda się nam zaprosić do czynnego udziału w konferencji znamienitych wykładowców, posiadających dużą wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną.

Zapraszamy, do zobaczenia!
Komitet Naukowy: Maria Trusz-Gluza, Andrzej Lubiński, Piotr Kułakowski

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia