CEMED Centrum Edukacji Medycznej

CEMED Centrum Edukacji Medycznej

Adres
ul. Broniewskiego 89
01-876 Warszawa
Polska
Data powstania
2011-09-05
Strona www
Wyświetleń
4586
Opis
Centrum Edukacji Medycznej powstało w 2007 r. z zadaniem pomagania lekarzom, i szeroko pojętym pracownikom opieki zdrowotnej, w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Nasza działalność obejmuje:
- kursy cadaverowe,
- szkolenia medyczne (zorientowane na praktykę, często mające warsztatowy charakter),
- konferencje związane z nowoczesnymi technologiami w praktyce działalności medycznej.

Nasz szczególną uwagę zasługuje pierwszy rodzaj działalności – kursy cadaverowe. Dają one lekarzom możliwość ćwiczenia technik operacyjnych na preparatach nieutrwalonych.
Preparaty nie są utrwalane w żadnym roztworze, tj. formalina, co oznacza, że są świeże (fresh frozen), mrożone bezpośrednio po pobraniu i rozmrożone tuż przed kursem. Dzięki takiemu przygotowaniu, wszystkie tkanki preparatów zachowują właściwości żywego organizmu, a lekarz ma niecodzienną szansę na przypomnienie sobie budowy anatomicznej danej części ciała, wykonania nowych dla niego zabiegów chirurgicznych, bez obawy, że popełni błąd. Wszystkie preparaty użyte do realizacji szkoleń są przebadane pod kątem chorób zakaźnych, stanowią bezpieczny dla kursanta materiał do ćwiczeń; pochodzą z legalnych źródeł od dawców, którzy dobrowolnie przekazali swoje ciało na potrzeby nauki. Każdy posiada swoją metryczkę.
Preparaty są przekazywane do utylizacji lub do kremacji, jeśli taka jest wola dawcy. Firma zajmująca się utylizacją po unieszkodliwieniu odpadów medycznych dokument potwierdzający unieszkodliwienie.

W ciągu ostatnich 3 lat przeprowadziliśmy ponad 1800 indywidualnych szkoleń na cadaverach, głównie w obszarze ortopedii, choć prowadziliśmy też kursy dla np. neurochirurgów. Ponadto, zorganizowaliśmy ponad 40 seminariów i konferencji, w których uczestniczyło 2500 osób. Więcej o naszej aktualnej ofercie znajduje się na stronie cemed.pl

Nasze centrum szkoleniowe to 600 metrach kwadratowych powierzchni imitującej blok operacyjny
i jego zaplecze.

Nasze doświadczenie:
• ponad 1300 przeszkolonych chirurgów na różnych poziomach zaawansowania – gł. artroskopie, protezoplastyki stawów,
• międzynarodowe kursy dla neurochirurgów z małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa (MIS)
• szkolenia z dostępów endoskopowych w chirurgii podstawy czaszki (we współpracy z Polskim Towarzystwem Chirurgii Podstawy Czaszki),
• współpraca ze Stowarzyszeniem Wspierania Laryngologii (kursy mikrochirurgii ucha, ślinianki, zatoki, nos).

Publikowane materiały