2. Kongres Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej

2. Kongres Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej

Organizator: Wydawnictwo Czelej
Miejsce: Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin, PL
www: idź
Termin: od: 2020-10-15 do: 2020-10-17
Koszt: 80 - 850 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 305

Szanowni Państwo,


z uwagi na wielkie zainteresowanie Międzynarodowym Kongresem Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej, zorganizowanym po raz pierwszy w 2018 roku w Lublinie, Zarząd Główny Towarzystwa Chirurgów Polskich podjął decyzję o kontynuacji tego przedsięwzięcia. W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego zapraszamy do udziału w drugiej edycji kongresu, która odbędzie się w dniach 15-17 października 2020 roku w Lublinie.


Dla środowiska polskich chirurgów rok 2020 jest szczególnie ważny. Wtedy bowiem przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci Profesora Ludwika Rydygiera – naszego rodaka, wielkiego patrioty, a zarazem jednego z najwybitniejszych chirurgów polskich, współtwórcy nowoczesnej chirurgii w kraju i na świecie. Profesor Ludwik Rydygier 140 lat temu jako pierwszy w Polsce przeprowadził zabieg wycięcia odźwiernika z powodu raka żołądka. Jako znakomity operator wprowadzał nowe metody leczenia choroby wrzodowej żołądka, był także twórcą oryginalnej metody usuwania gruczołu krokowego. Niektóre z wprowadzonych przez niego technik operacyjnych (z zakresu między innymi kardiochirurgii, chirurgii plastycznej, ortopedii, urologii, leczenia nowotworów żołądka i odbytnicy) stosuje się do dziś. Profesor Ludwik Rydygier w 1889 roku zorganizował pierwszy zjazd chirurgów polskich z trzech zaborów, przede wszystkim zaś był inicjatorem i współtwórcą Towarzystwa Chirurgów Polskich.


Składając hołd Profesorowi Ludwikowi Rydygierowi i uwzględniając fakt, że techniki minimalnie inwazyjne dotyczą nie tylko chirurgii ogólnej, ale i wszystkich dyscyplin zabiegowych, podjęliśmy decyzję, by do uczestniczenia w kolejnych Kongresach Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej zachęcić lekarzy innych specjalności. Stąd pomysł zaproszenia do udziału w drugiej edycji towarzystw naukowych reprezentujących specjalistów z zakresu torakochirurgii, urologii, ginekologii, chirurgii dziecięcej, chirurgii naczyniowej, neurochirurgii, a także Sekcji Chirurgii Bariatrycznej i Metabolicznej, Sekcji Chirurgii Endoskopowej oraz Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich.


W programie kongresu przewidziano interdyscyplinarne sesje naukowe z udziałem wybitnych ekspertów z całego świata, reprezentujących wszystkie powyższe specjalności zabiegowe. Swój udział w drugiej edycji potwierdziło już wielu światowej sławy pionierów w zakresie technik minimalnie inwazyjnych.


Miejscem obrad 2. Międzynarodowego Kongresu Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej będą nowoczesne obiekty Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, zapewniające uczestnikom komfort prowadzenia dyskusji, w tym udział w sesjach wideo i spotkaniach z ekspertami, a także odpowiednią powierzchnię wystawienniczą dla firm medycznych wspomagających organizację kongresu.


Jako Organizatorzy dokładamy wszelkich starań, aby 2. Międzynarodowy Kongres Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej w 2020 roku w Lublinie spełnił Państwa oczekiwania merytoryczne, z możliwością nawiązania profesjonalnej współpracy międzynarodowej. Tradycyjnie w programie przewidzieliśmy także wydarzenia towarzyszące (zarówno w gościnnym Lublinie, jak i w regionie Lubelszczyzny), które będą okazją do spotkań w koleżeńskim gronie i nawiązania trwałych przyjaźni.


Przewodniczący Komitetów Naukowego i Organizacyjnego
2. Międzynarodowego Kongresu Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej w 2020 roku w Lublinie


Profesor Grzegorz Wallner
Konsultant Krajowy w dziedzinie Chirurgii Ogólnej

Profesor Marek Jackowski
Prezes Towarzystwa Chirurgów PolskichKongres odbywa się pod patronatem Towarzystwa Chirurgów Polskich

Ładowanie odtwarzacza... Odtwarzacz wymaga wtyczki Flash Player

tagi: chirurgia robotowa chirurgia małoinwazyjna chirurgia minimalnie inwazyjna chirurgia ginekologiczna chirurgia plastyczna kardiochirurgia torakochirurgia endoskopia laparoskopia chirurgia naczyniowa chirurgia bariatryczna chirurgia videochirurgia chirurgia onkologiczna

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia