25 lat Wideochirurgii w Polsce

25 lat Wideochirurgii w Polsce

Organizator: Klinika Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej WSzZ w Kielcach
Miejsce: Hotel Binkowski, ul. Szczepaniaka 42, 25-043 Kielce, PL
www: idź
Termin: od: 2016-10-20 do: 2016-10-22
Koszt: 650 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 1199

W roku 2016 będziemy obchodzić 25 rocznicę rozpoczęcia ważnego etapu rozwoju chirurgii małoinwazyjnej w Polsce. Z tej szczególnej okazji pragnę wszystkich zainteresowanych chirurgią małoinwazyjną serdecznie zaprosić do udziału w sympozjum „25 lat Wideochirurgii w Polsce”, które odbędzie się w dniach 20-22.10.2016 r. w hotelu Binkowski w Kielcach. Decyzję o organizacji tego sympozjum w Kielcach podjął zarząd Sekcji Wideochirurgii TChP.

Głównym celem naszego spotkania jest podkreślenie rangi chirurgii małoinwazyjnej w rozwoju medycyny polskiej oraz prezentacja postępów światowych i polskich w tej dziedzinie chirurgii. W programie sympozjum znajdzie się historia ewolucji wideochirurgii, jej znaczenie w Polsce i na świecie, transformacja technik chirurgicznych otwartych w kierunku technik małoinwazyjnych oraz możliwości zastosowania tych technik w poszczególnych dyscyplinach zabiegowych: chirurgii układu pokarmowego, zwłaszcza w chirurgii dróg żółciowych, połączenia przełykowo-żołądkowego, jelita grubego, bariatrii, chirurgii endokrynologicznej, ginekologicznej i torakochirurgii.

Organizując Sympozjum o szczególnym charakterze: „25-lecie Wideochirurgii” pragniemy zaprosić znaczących wykładowców z zagranicy, którzy razem z polskimi liderami wideochirurgii będą mieć wpływ na poziom naukowo-kliniczny Sympozjum.

Do zobaczenia w Kielcach!

prof. zw. dr hab. n. med. Stanisław Głuszek
Kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej WSzZ w Kielcach

tagi: chirurgia małoinwazyjna laparoskopia #TChP #25latwideochirurgii #Wideochirurgia #StowarzyszenienaRzeczRozwojuChirurgiiMaloinwazyjn

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia