Piotr Hogendorf

Piotr Hogendorf

Wykształcenie
dr hab. n. med.
Grupa zawodowa
lekarz
Obszar zainteresowań
Chirurgia ogólna, Chirurgia onkologiczna, Transplantologia kliniczna
Wyświetleń
939
Biografia
Specjalista chirurgii ogólnej, specjalista transplantologii klinicznej, specjalista chirurgii onkologicznej. Studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ukończył z wyróżnieniem w 2004 roku. W roku 2008 obronił, z wyróżnieniem, pracę doktorską dotyczącą chirurgii guzów trzustki. Specjalizację w dziedzinie chirurgii ogólnej uzyskał w 2012, w 2016 specjalizację z transplantologii klinicznej a w 2019 roku z chirurgii onkologicznej. Dnia 29.09.2018r. uzyskał stopień doktora habilitowanego za cykl prac dotyczących chirurgii trzustki.
Od listopada 2013 roku pełni funkcję adiunkta w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Balickiego w Łodzi.
Od 01 listopada 2020 zatrudniony na stanowisku profesora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Dwukrotnie wyróżniony tytułem "Teacher of the Year" przez studentów Anglojęzycznego Wydziału Lekarskiego.
Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji i kilkudziesięciu doniesień zjazdowych prezentowanych w kraju i zagranicą oraz współautorem tłumaczeń podręczników medycznych w języku angielskim.
Ma szerokie zainteresowania. Swoją wiedzę kliniczną systematycznie uzupełnia na licznych szkoleniach, kursach i stażach (m.in.: Klinika Chirurgii Kolorektalnej, Klinika Chirurgii Naczyniowej, Royal Liverpool Hospital w Wielkiej Brytanii, Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej, Erasmus Medical University w Holandii, Klinika Chorób Wątroby Uniwersytetu w Barcelonie, Hiszpania). Włada biegle językiem angielskim.

Publikowane materiały