XVII Międzynarodowy Kongres PTK

XVII Międzynarodowy Kongres PTK

Adres
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Polska
Data powstania
2013-04-08
Strona www
Wyświetleń
2636
Opis
Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

W imieniu Komitetu Organizacyjnego mamy zaszczyt i przyjemność ponownie zaprosić Państwa we wrześniu 2013 roku do stolicy Dolnego Śląska na XVII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Hasłem przewodnim tegorocznego Kongresu jest: NIEWYDOLNOŚĆ SERCA - OD PREWENCJI DO INTERWENCJI.

Gorąco zapraszamy Państwa do wyjątkowego i magicznego Wrocławia, miasta położonego w samym sercu Europy, na skrzyżowaniu dwóch głównych średniowiecznych dróg handlowych Via Regia i Szlaku Bursztynowego, zlokalizowanego nad pięcioma rzekami, których brzegi spina ponad 100 mostów. Zachowało się ponad 20 imion tego miasta, które odzwierciedlają jego burzliwą ponad tysiącletnią historię. Wrocław był i jest postrzegany jako miasto tolerancyjne, otwarte na Europę i świat, stwarzające warunki dla dynamicznego rozwoju myśli intelektualnej i promujące różne dziedziny kultury. We Wrocławiu znajduje się słynna Dzielnica Czterech Wyznań, 10 wrocławian uzyskało nagrodę Nobla, a w 2016 Wrocław obejmie funkcję Europejskiej Stolicy Kultury. Nic dodać, nic ująć, po prostu „Kwiat Europy”, jak nazwał swoje miasto XVII-wieczny poeta Heneliusz.

Kardiologia należy do jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin medycyny. Tegoroczny kongres będzie nowoczesnym forum, gdzie zostaną zaprezentowane i przedyskutowane wyniki przełomowych badań klinicznych oraz inne nowości i osiągnięcia kardiologii, które miejmy nadzieję na lepsze zmienią jej oblicze. Chcemy, aby kongres był miejscem wymiany poglądów klinicystów w zakresie optymalnych decyzji diagnostycznych i terapeutycznych podejmowanych u pacjentów z chorobami układu krążenia, ale także - okazją do prezentacji dorobku naukowego polskich kardiologów i kardiochirurgów. Liczymy, że różnorodność sesji, udział wybitnych ekspertów z Polski i zagranicy zapewni wysoką jakość merytoryczną spotkania.

Mamy nadzieję, że magia miasta oraz atrakcyjny program naukowy skłonią Państwa do udziału w kongresie. Do zobaczenia we Wrocławiu !

Prof. dr hab. med. Waldemar Banasiak
Prof. dr hab. med. Piotr Ponikowski
Dr hab. med. Ewa A. Jankowska, prof. nadzw.
Dr n. med. Robert Zymliński
Współprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Publikowane materiały