ARYTMIA SERCA, KARDIOLOGIA INTERWENCYJNA - AS KIER - Ruszyła rejestracja na konferencję

Oceń:
N/A
Ładowanie odtwarzacza... Odtwarzacz wymaga wtyczki Flash Player
dodano:
3 lata temu
wyświetleń:
687
specjalizacja:
Kardiologia

Opis materiału

Szanowni Państwo,
zapraszamy do wzięcia udziału w V edycji konferencji AS KIER – Arytmia Serca, Kardiologia Interwencyjna. Konferencja w tym roku ma formułę online i zaplanowana została na 06 maja 2021. Konferencja zrodziła się na gruncie współpracy naukowej Katedry Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - jest kontynuacją corocznych spotkań naukowych Katedry, które odbywały się w Teatrze Małym w łódzkiej Manufakturze.
Jak zwykle wydarzenie organizujemy przy współpracy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.
Przygotowaliśmy dla Państwa ciekawe wykłady, które powinny zainteresować zarówno lekarzy POZ, lekarzy rodzinnych, internistów, jak i kardiologów. Chcielibyśmy ułatwić wymianę doświadczeń w opiece i rehabilitacji pacjenta kardiologicznego lekarzom tych specjalizacji.
Pomimo szalejącej epidemii COVID-19 Klinika Kardiologii Interwencyjnej i Zaburzeń Rytmu Serca, jak co roku, przyjęła około 2500 pacjentów. Większość z nich trafia później pod opiekę lekarzy rodzinnych oraz internistów. Celem konferencji jest dyskusja nad optymalnym postępowaniem w typowych sytuacjach spotykanych w codziennej praktyce lekarza rodzinnego oraz zaprezentowanie dzisiejszych możliwości diagnostycznych i terapeutycznych, które wykorzystywane są w naszej Klinice.
Ponieważ badania echokardiograficzne są podstawą diagnostyki pacjenta z chorobami serca program spotkania uzupełniliśmy o warsztaty echokardiograficzne. Mamy nadzieję, ze uznacie Państwo tę warsztatową część za wartościową.
Serdecznie zachęcamy do rejestracji!

Prof. Andrzej Lubiński
Przewodniczący Komitetu Naukowego

Dr n. med. Honorata Błaszczyk
Prezes Łódzkiego Oddziału Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce

tagi: as kier arytmia serca kardiologia konferencja kardiologiczna kardiologia interwencyjna medycyna rodzinna lekarz rodzinny poz kardiolog kardiologiczne zawał cukrzyca dyslipidemia niewydolność serca zaburzenia rytmu serca migotanie przedsionków

Inne filmy tego użytkownika

Podobne

pokaż więcej