XX Kongres Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

Organizator: Polskie Towarzystwo Gastroenterologii oraz EXACTUS
Miejsce: DoubleTree by Hilton, Łódź, Polska
www: idź
Termin: od: 2023-09-28 do: 2023-09-30
Koszt: Nie określono
Program: zobacz
Wyświetleń: 389Szanowni Państwo,

W imieniu Komitetu Organizacyjnego oraz całej społeczności Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, serdecznie zapraszamy na XX Kongres PTG-e, który odbędzie się w dniach 28-30 września 2023 w Łodzi.

XX Kongres odbywa się w 114. rocznicę rozpoczęcia przygotowań nad powołaniem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii. W 1909 roku tylko Amerykanie i Japończycy mieli już własne organizacje zrzeszające wokół wspólnej sprawy specjalistów tej dziedziny medycyny. Byliśmy jednymi z pierwszych, pierwsi w Europie, co do dziś jest powodem do dumy i radości. Ogromna w tym zasługa Mikołaja Rejchmana – polskiego lekarza gastrologa oraz patologa, uznawanego za jednego z twórców polskiej gastrologii.

Choć wszystkich tworzących historię towarzystwa szanujemy ze wszech miar, nie zamierzamy oglądać się w tył. Celem i powinnością PTG-e jest przecież nieustanny rozwój. Kongresy PTG-e są organizowane nie tylko z przyczyn statutowych, ale przede wszystkim z pasji do naszego zawodu albowiem bez niej trudno: jednoczyć, rozwijać, promować, zachęcać, wyróżniać, inicjować, współdziałać, kształcić i leczyć.

Wydarzenia takie jak to, są również po to, aby docenić ludzki wysiłek w rozwój naszej dyscypliny medycznej. Dobór ekspertów i agenda XX Kongresu PTG-e nad którą teraz pracujemy, to pewnego rodzaju hołd dla tych, którzy tworzyli i tworzą historię gastroenterologii. W programie nie zabraknie tematów przeglądowych, najnowszych doniesień, znakomicie opisanych przypadków, głębokiego spojrzenia w tematy wiodące, budzące wątpliwości, czasem kontrowersje. Podejmiemy zagadnienia aktualne i ważne dla przyszłości, istotne dla lekarzy i pacjentów. A wszystko to w formach najbardziej lubianych: wykładów, sesji posterowych, debat i paneli dyskusyjnych, warsztatów, pokazów „na żywo” czy sympozjów satelitarnych.

Cieszymy się, że to właśnie Łódź będzie gospodarzem tego ważnego dla każdego gastroenterologa wydarzenia. To miasto jest przyjazne gastroenterologom, o czym przekonaliśmy się już nie raz. Wierzymy, że wspólnie stworzymy wyjątkowy klimat nauki, wymiany doświadczeń, ale także pełen szacunki i sympatii.

Choć do rozpoczęcia XX Kongresu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego pozostało jeszcze sporo czasu, już dziś zapraszamy do aktywnej współpracy, w 2023 roku wszystkie drogi prowadzą do Łodzi!

tagi: XX Kongres PTG-e PTG Kongres Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii Polskie Towarzystwo Gastroenterologii Exactus gastroenterologia kurs Łódź

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia