II Ogólnopolska Konferencja Naukowa: "Jesień Immunologiczna"

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa: "Jesień Immunologiczna"

Organizator: Studenckie Koło Immunologii oraz IFMSA-Poland Oddział Rzeszów
Miejsce: Uniwersytet Rzeszowski (UR), Rzeszów, Polska
www: idź
Termin: od: 2021-11-18 do: 2021-11-20
Koszt: Nie określono
Wyświetleń: 108

Drodzy Koledzy i Przyjaciele,
W imieniu Komitetu Organizacyjnego mam zaszczyt zaprosić Państwa na II Edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt.: „Jesień Immunologiczna”, która odbędzie się w dniach 18-20 listopada 2021r.

Nasze życie składa się z wielu chwil, których możemy doświadczyć tylko raz. Ta niepowtarzalna szansa na przeżywanie tych wszystkich radosnych momentów, które nadają sens naszemu życiu pojawia się każdego dnia. Niestety wiele milionów ludzi na świecie zmaga się z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu immunologicznego, które zakłóca te wyjątkowe chwile.

Praca badawcza w ekscytującej i niezwykle ważnej dziedzinie, jaką jest immunologia umożliwia poznawanie mechanizmów walki naszego organizmu z patogenami i komórkami nowotworowymi, poszukiwanie przyczyn chorób autoimmunologicznych i opracowywanie skutecznych form terapii chorób przewlekłych. W dynamicznie zmieniającym się świecie możemy dostrzec wyjątkowe możliwości jakie oferuje współczesna medycyna. Każdego dnia jesteśmy świadkami sukcesów naukowców, dzięki którym dokonuje się przełomowych odkryć. Nie chodzi jednak o to, jak daleko zaszliśmy ani ile już osiągnęliśmy, ale dokąd zmierzamy, dlatego dzięki ambitnemu dążeniu do postępu naukowego i opracowywaniu nowych, jeszcze bardziej skutecznych leków, działania wszystkich badaczy zapoczątkowują nową erę immunologii.

Pogłębianie naszej wiedzy jest niezbędne, aby zrozumieć w jaki sposób układ immunologiczny działa w zdrowiu i chorobie. Wiedza ta przekłada się na jakość i skuteczność leczenia wielu chorób, dlatego tematyka naszej konferencji poświęcona jest roli immunologii w praktyce klinicznej. Wierzymy, że możliwość wymiany wyników badań oraz okazja do dyskusji z wybitnymi specjalistami w dziedzinie immunologii, umożliwi nawiązanie i zacieśnienie współpracy pomiędzy ośrodkami akademickimi oraz przyczyni się do realizacji wspólnych projektów naukowych.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam!

Z poważaniem
Mateusz Iwański
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Przewodniczący Studenckiego Koła Immunologii

tagi: Studenckie Koło Immunologii SKI IFMSA-Poland Oddział Rzeszów II Ogólnopolska Konferencja Naukowa: " Jesień Immunologiczna" Uniwersytet Rzeszowski (UR)

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia