Akademia Prawnik Lekarza

Organizator: Prawnik Lekarza
Miejsce: Online, Polska
www: idź
Termin: od: 2021-05-18 do: 2021-05-18
Koszt: Udział bezpłatny
Wyświetleń: 9637

 
Akademia Prawnik Lekarza to wyjątkowa inicjatywa stworzona przez platformę MEDtube oraz Kancelarię Prawnik Lekarza. Wspólnie będziemy dostarczać profesjonalistom medycznym wiedzy prawnej dotyczącej wykonywanych przez nich zawodów, aby sami mogli skupić na pomocy pacjentom i czuli się bezpiecznie. Wykorzystując możliwości technologiczne MEDtube oraz doświadczenie ekspertów, planujemy odpowiadać na najbardziej praktyczne problemy prawne społeczności medycznej, tworzyć różne, interaktywne, formaty spotkań online oraz dostarczać multimedialne, łatwo przyswajalne treści edukacyjne.

Nagrania spotkań udostępniamy na profilu Akademia Prawnik Lekarza w MEDtube.

Już 18 maja o godzinie 18:00 w MEDtube LIVE (www.medtube.pl/live) odbędzie się pierwsze spotkanie online, na którym planujemy poruszyć tematy obejmujące niezbędną wiedzę prawną dla każdego lekarza i lekarza dentysty, bez względu na wykonywaną specjalizację:
 1. Rodzaje błędów medycznych
 2. Podstawy prawne odpowiedzialności lekarzy i lekarzy dentystów.
 3. Odpowiedzialność cywilna
  • odpowiedzialność z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy
  • odpowiedzialność z tytułu czynu niedozwolonego
  • odpowiedzialność za naruszenie praw pacjenta
 4. Odpowiedzialność karna
  • co to jest przestępstwo?
  • kiedy błąd medyczny może być przyczyną odpowiedzialności karnej?
  • jakie inne zdarzenia mogą rodzić odpowiedzialność karną
 5. Odpowiedzialność dyscyplinarna
  • co to jest przewinienie zawodowe?
  • postępowanie wyjaśniające przed rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej
  • postępowanie w sprawach odpowiedzialności zawodowej lekarza i lekarza dentysty przed Okręgowym Sądem Lekarskim
  • kary grożące za przewinienie zawodowe

MEDtube od ponad 10 lat wspiera globalną społeczność wymiany wiedzy medycznej, tworząc największą w światowym Internecie społecznościową platformą eLearningową skierowaną do profesjonalistów medycznych oraz studentów. Ponad ćwierć miliona profesjonalistów medycznych z całego świata udostępnia ponad 25 tys. treści edukacyjnych. W MEDtube znajdziecie nie tylko nagrania video, ale również obrazy, dokumenty, eBooki, autorskie kursy medyczne (eLearning), jak również dyskusje.

Prawnik Lekarza to dwie, jak mówią o nas „mecenaski” r.pr. Aleksandra Powierża i adw. Karolina Podsiadły-Gęsikowska, które oddały się całkowicie pracy tylko na rzecz lekarzy. Dzięki temu obracamy się wyłącznie w Twoim środowisku, rozumiemy Twoje potrzeby, wiemy jakie możesz mieć kłopoty i jak im zapobiegać lub zmniejszać odczuwane dolegliwości. Nie reprezentujemy innych środowisk, co pozwala skoncentrować nam się tylko na Tobie- czyli Lekarzu. Zależy nam żeby uczestnicy naszych szkoleń jak najlepiej zrozumieli meandry prawa, dlatego wszystkie nasze wystąpienia popieramy prawdziwymi stanami faktycznymi. Serce rośnie, gdy otrzymujemy komentarze, że wiedza, którą przekazujemy jest przystępna i nie zanudzamy. Bo chyba każdy przyzna, że prawo nie jest dziedziną, która w lot porywa ;)

tagi: prawnik lekarza kancelaria prawnik lekarza prawo medyczne webinar szkolenie online MEDtube live opieka prawna lekarza oc lekarzy odpowiedzialność prawna lekarza ochrona prawna lekarzy ubezpieczenia lekarzy lekarze odpowiedzialność cywilna odpowiedzialność cywilna lekarza stomatologa

Wydarzenie archiwalne

Rejestracja na to wydarzenie jest zamknięta

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia