XXVIII Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna

XXVIII Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna

Organizator: Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu
Miejsce: Transmisja online, Zabrze, PL
www: idź
Termin: od: 2021-05-25 do: 2021-05-28
Koszt: Nie określono
Program: zobacz
Wyświetleń: 38

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność serdecznie Państwa zaprosić na organizowaną w dniach 25-28 maja 2021 r. XXVIII Międzynarodową Konferencję Kardiologiczną „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń” oraz towarzyszące jej XXII Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej i Elektroterapii.

Tegoroczne spotkanie będzie przebiegało pod hasłem „HEART-TEAM” gwarancją nowoczesności, bezpieczeństwa i skuteczności w leczeniu”. Trwająca pandemia powoduje, że po raz drugi zapraszamy Państwa na spotkanie z najlepszymi ekspertami w kraju w formule on-line. Od wielu lat program Konferencji staramy się układać tak, by obejmował zagadnienia i problemy, z jakimi spotykacie się Państwo w codziennej pracy klinicznej na oddziale czy w poradni. W tym roku poruszymy także tematy związane z COVID- 19 oraz odbudową zdrowia Polaków po pandemii.

Jak co roku zapraszamy na Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej, które cieszą się Państwa dużym zainteresowaniem. W ostatnich latach wraz ze starzeniem się populacji obserwujemy zwiększenie liczby występowania choroby wieńcowej, migotania przedsionków, wad strukturalnych serca, zaburzeń rytmu i przewodzenia. Duża liczba problemów zdrowotnych pacjentów skutkuje znacznym zwiększeniem częstości wykonywania zabiegów hemodynamicznych razem z zabiegami z zakresu elektroterapii. Dlatego też od tego roku postanowiliśmy rozszerzyć formułę naszych Warsztatów o elektroterapię, pozwalając bardziej interdyscyplinarnie podejść do pacjenta, gwarantując Mu jeszcze większą skuteczność i bezpieczeństwo leczenia.

Szanowni Państwo, Siłą, ale i tradycją naszych zabrzańskich spotkań jest z jednej strony gwarantowany przez ekspertów wysoki poziom kliniczny i naukowy, z drugiej zaś jej edukacyjny charakter. Zdobyta wiedza przełożona na praktykę nie tylko poprawia jakość leczenia, ale także jego skuteczność. Mamy nadzieję, że pomimo zmiany formy konferencji, będziecie Państwo chcieli spędzić z nami czas. Bardzo na to liczymy. Z koleżeńskimi pozdrowieniami,

prof. dr hab. n. med. Mariusz Gąsior
prof. dr hab. n. med. Marian Zembala

tagi: XXVIII Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu kardiologia kardiochirurgia

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia