Polscy Okuliści Kontra Jaskra

Polscy Okuliści Kontra Jaskra

Organizator: PTO
Miejsce: PL
www: idź
Termin: od: 2021-03-07 do: 2021-03-13
Koszt: Nie określono
Program: zobacz
Wyświetleń: 56

Jaskra jest jedną z najgroźniejszych chorób oczu, ponieważ nieleczona prowadzi do nieodwracalnej utraty wzroku. Dotyczy niemal 800 000 osób w całej Polsce, z czego blisko połowa nie wie, że jest chora. Ograniczenie w dostępie do specjalisty i konieczność skierowań to jedna z barier we wczesnej diagnostyce jaskry, skutkująca rosnącą liczbą osób niewidomych w naszym kraju.
Z okazji Światowego Tygodnia Jaskry zainicjowaliśmy coroczną, ogólnopolską kampanię edukacyjną POLSCY OKULIŚCI KONTRA JASKRA, podczas której wraz z ekspertami z całej Polski przypominamy naszym pacjentom, że jedynie odpowiednio wcześnie postawiona diagnoza może uratować wzrok. Chcemy zwiększyć wykrywalność we wczesnych stadiach zaawansowania i tym samym uratować wzrok pacjentów, którzy są nieświadomi choroby.
We wcześniejszych edycjach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej POLSCY OKULIŚCI KONTRA JASKRA, organizowanej od 2017 roku, odnieśliśmy ogromny sukces. Tego typu akcje są bardzo potrzebne i dobrze odbierane zarówno przez specjalistów, jak i pacjentów. Dzięki Państwa wsparciu z informacją o akcji w 2020 roku dotarliśmy do 8 934 892 osób. Wzmożona kampania informacyjna przyczyniła się rozgłosu nie tylko na terenie naszego kraju. O akcji było głośno na całym świecie. W zeszłorocznej edycji akcji udało nam się przebadać 2526 pacjentów przy udziale 61 gabinetów lekarskich w 39 miastach.
Celem kampanii jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat jaskry oraz nowoczesnych metod leczenia oferowanych przez współczesną medycynę, dlatego pragniemy realizować ją długofalowo i liczymy na Państwa niesłabnące zaangażowanie. Pragniemy, by kolejne edycje sięgnęły jeszcze szerzej i dotarły do mieszkańców wszystkich miast w Polsce.

tagi: jaskra okuliśći Polskie Towarzystwo Okulistyczne pto

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia