MedInnovations - Robotics, Artificial Intelligence and Imaging in Medicine

MedInnovations - Robotics, Artificial Intelligence and Imaging in Medicine

Organizator: MEDinnovations
Miejsce: Centrum Kongresowo - Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Poznań, Polska
www: idź
Termin: od: 2021-12-04 do: 2021-12-04
Koszt: Udział bezpłatny
Program: zobacz
Wyświetleń: 467

‘MedInnovations” to pierwsze w Polsce wydarzenie organizowane przez studentów uczelni medycznych dotyczące zastosowania nowych technologii w medycynie. To pomysł, który powstał z pasji do nowych technologii oraz rosnącego zainteresowania ich zastosowaniem

w medycynie. Jako studenci kierunku lekarskiego i młodzi lekarze pragniemy stworzyć przestrzeń do dyskusji nad rozwojem chirurgii, diagnostyki medycznej i terapii w dobie robotyzacji, wdrażania algorytmów sztucznej inteligencji i nowych rozwiązań w praktyce lekarskiej.

Jesteśmy świadkami dynamicznych zmian w przemyśle medycznym, a nasza przyszła praca będzie wspomagana przez nowe rozwiązania technologiczne. W nauce, rok 2019 jest wymieniany jako kluczowy w wdrażaniu tych procedur do praktyki lekarskiej na całym świecie.

Chociaż postęp tych aplikacji był powolny w porównaniu z innymi branżami, wpływ może być ogromny: robotyka w medycynie zminimalizuje błędy medyczne, skróci czas rekonwalescencji i zmniejszy liczbę hospitalizacji, ostatecznie poprawiając jakość życia pacjentów.

Tą nową rzeczywistość chcemy poznawać już teraz, uczyć się jej w trakcie studiów, a naszą przyszłą pracę- wybierać również będąc świadomi tych zmian.

Zapraszamy 04.12.2021 roku – Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia