IV Ogólnopolska Konferencja Ordynatorów i Kierowników Klinik Chirurgii Ogólnej

IV Ogólnopolska Konferencja Ordynatorów i Kierowników Klinik Chirurgii Ogólnej

Organizator: Wydawnictwo Czelej Sp. z o.o.
Miejsce: Olsztyn, PL
www: idź
Termin: od: 2019-09-27 do: 2019-09-28
Koszt: 400 - 500 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 150

Szanowni Państwo,

Ordynatorzy Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Kierownicy Klinik Chirurgii Ogólnej

W ramach krajowego nadzoru specjalistycznego tradycyjnie zapraszam na czwartą już Konferencję Ordynatorów i Kierowników Klinik Chirurgii Ogólnej, która odbędzie się w Olsztynie w dniach 27-28 września 2019 roku. Tematy tegorocznej Konferencji skupiają się wokół szeroko pojętej problematyki związanej z działalnością jednostek chirurgii ogólnej. Jednym z najważniejszych elementów naszej pracy w 2019 roku jest proces wdrożenia przez Ministerstwo Zdrowia „Koncepcji organizacji i funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej” w Polsce, co w zasadniczy sposób wpłynie na możliwość świadczenia usług w zakresie chirurgicznego leczenia nowotworów na oddziałach chirurgii ogólnej. Właściwe przygotowanie się do nowej strategii w dziedzinie diagnostyki i terapii nowotworów będzie miało znaczenie dla uzyskania z NFZ kontraktów i aktywnego udziału jednostek chirurgii ogólnej w strukturach Krajowej Sieci Onkologicznej.

Biorąc pod uwagę strukturę organizacyjną systemu ochrony zdrowia w Polsce, wciąż jej najważniejszym elementem w zakresie chirurgii ogólnej są terenowe jednostki chirurgii ogólnej, w których wykonywana jest zdecydowana większość świadczonych procedur chirurgicznych i na których opiera się bezpieczeństwo obywateli naszego kraju. Dlatego jednym z tematów IV Konferencji są problemy funkcjonowania oddziałów chirurgii w szpitalach podległych administracji i samorządom lokalnym.

W kolejnej sesji zostaną przedstawione ważne tematy związane ze starzeniem się naszego społeczeństwa i ze stale narastającym problemem oraz koniecznością udzielania pomocy chirurgicznej pacjentom w wieku podeszłym. Umiejętność właściwej diagnostyki, kwalifikacji do operacji, leczenia chirurgicznego oraz wiedza dotycząca związanych z tym zagrożeń i powikłań to kolejne wyzwania, przed którymi stają oddziały chirurgii ogólnej.

Tradycyjnie tematykę Konferencji Ordynatorów i Kierowników Klinik uzupełniają problemy edukacji zawodowej w codziennej praktyce klinicznej chirurga ogólnego, a także aktualne problemy wynikające z zadań i obowiązków Konsultanta Krajowego w dziedzinie Chirurgii Ogólnej. Do udziału w Konferencji zostali zaproszeni: przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia, Konsultant Krajowy w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii prof. Radosław Owczuk, Przewodniczący Zespołu Ekspertów do opracowania projektu koncepcji i organizacji funkcjonowania Narodowego Instytutu Onkologii prof. Piotr Czauderna, a także grono wykładowców reprezentujących chirurgię ogólną.

Gorąco zachęcając Państwa do udziału w spotkaniu, mam nadzieję, że IV Ogólnopolska Konferencja Ordynatorów i Kierowników Klinik Chirurgii Ogólnej w Olsztynie spotka się z Państwa zainteresowaniem. Jak zwykle w ramach integracji naszego środowiska poza programem merytorycznym Konferencji przewidziane jest spotkanie towarzyskie z częścią artystyczną.

Prof. dr hab. med. Grzegorz Wallner

Konsultant Krajowy w dziedzinie Chirurgii Ogólnej

Kierownik naukowy Konferencji

tagi: ordynatorzy kierownicy klinik

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia