Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej „Gastroenterologia w praktyce zawodowej farmaceuty”

Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej „Gastroenterologia w praktyce zawodowej farmaceuty”

Organizator: Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji
Miejsce: Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Lublin, PL
www: idź
Punkty edukacyjne: 6
Termin: od: 2019-03-29 do: 2019-03-31
Koszt: Nie określono
Program: zobacz
Wyświetleń: 183

Już w pierwszych tygodniach wiosny odbędzie się niezwykle ważne wydarzenie. Wszystko za sprawą III Ogólnopolskiego Konkursu Opieki Farmaceutycznej Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji, który odbędzie się od 29 do 31 marca w Lublinie. W tym czasie Kozi Gród będzie miejscem, gdzie ponad 130 studentów z całej Polski poszerzy swoje wiadomości z zakresu farmakoterapii chorób układu pokarmowego, aby stać się jeszcze lepszymi specjalistami świadczącymi profesjonalną i kompleksową opiekę nad pacjentem. Tematem przewodnim wydarzenia będzie „Gastroenterologia w praktyce zawodowej farmaceuty”, zaś część konferencyjna skupi się na „Bezpiecznej farmakoterapii schorzeń układu pokarmowego". Całość zostanie uzupełniona przez Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej, podczas którego studenci z całej Polski będą zmagać się w wykonaniu leku recepturowego zgodnie z zasadą lege artis.

Idea opieki farmaceutycznej jest szczególnie bliska Polskiemu Towarzystwu Studentów Farmacji, które swoimi działaniami dąży do podniesienia prestiżu zawodu farmaceuty, jak również stara się ciągle rozwijać umiejętności i kompetencje swoich członków. Wszystko po to, aby zmieniać oblicze polskiej farmacji oraz zapewnić jak najlepszą opiekę pacjentom. Praca w zawodzie farmaceuty wymaga ciągłego aktualizowania wiedzy, dlatego na część wykładową zaproszeni są wszyscy zainteresowani.

Rejestracja wolnych słuchaczy będzie trwała w dniach od 11.03 do 24.03, a udział w części wykładowej jest całkowicie bezpłatny. Będzie to idealna okazja do uzupełnienia wiadomości nabytych podczas studiów oraz do uzyskania sześciu punktów edukacyjnych. 30 marca prelekcje wygłoszą:
- dr n. farm. Agnieszka Kowalczyk z wykładem:
„Rola farmaceuty w terapii chorób układu pokarmowego”,
- dr hab. n. med. Hanna Karakuła-Juchnowicz z wykładem:
„Psychobiotyki i oś jelita-mikrobiota-mózg kluczem do zrozumienia i terapii depresji”,
- mgr farm. Anna Wyrwas z wykładem:
„Najczęściej spotykane interakcje leków gastroenterologicznych w praktyce zawodowej farmaceuty”.

Najzdolniejsi studenci sprawdzą również swoje umiejętności w Ogólnopolskim Konkursie Opieki Farmaceutycznej, podczas którego będą mieli za zadanie przeanalizować złożone przypadki, skomplikowane interakcje oraz problemy lekowe. Co więcej, po zakwalifikowaniu się do drugiego etapu Konkursu przeprowadzą publiczną konsultację z pacjentem-aktorem. Starania uczestników oceni starannie dobrana Komisja Konkursowa, która wyłoni zwycięzców.

W tym samym czasie na Katedrze i Zakładzie Farmacji Stosowanej odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej, gdzie przyszli farmaceuci zmierzą się w wykonaniu leku recepturowego. Precyzja, dokładność oraz staranność będzie odpowiednio punktowana i oceniana przez pracowników, jak również magistra praktykującego w aptece ogólnodostępnej.

Po części wykładowej odbędą się różnorodne warsztaty rozwijające nie tylko umiejętności, ale także poszerzające horyzonty. Studenci będą mieli okazję dowiedzieć się między innymi: na czym polega praca biegłego sądowego, co to jest apiterapia, jak wyglądają badania prowadzone przy udziale zwierząt laboratoryjnych w Ośrodku Medycyny Doświadczalnej, czy też zagłębią się w suplementację i żywienie w chorobie Hashimoto.

Wydarzenie uświetni uroczysta gala, imprezy towarzyszące, zwiedzanie miasta i wiele innych atrakcji, które przygotowali organizatorzy. Integracja środowiska farmaceutycznego na etapie studiów jest bardzo ważnym aspektem w tworzeniu jedności i wypracowywaniu wspólnego głosu środowiska farmaceutycznego. Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji wierzy, że takimi inicjatywami wspiera polską farmację oraz przyczynia się do podnoszenia kompetencji i prestiżu zawodu farmaceuty.

Szczegółowe informacje na temat III OKOFu można znaleźć na stronie internetowej: http:/ptsf.pl/okof oraz na portalu Facebook: https:/www.facebook.com/ptsf.okof/.

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia