XIII Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

XIII Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

Organizator: Polska Grupa Raka Płuca
Miejsce: Centrum Konferencyjne w LIM Center , ul. Al.Jerozolimskie , 65/79 Warszawa, PL
www: idź
Termin: od: 2019-11-21 do: 2019-11-23
Koszt: 123 - 1250 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 452

Szanowni Państwo,

XIII Konferencja organizowana tradycyjnie przez Polską Grupę Raka Płuca w listopadzie odbywa się pod patronatem International Association for the Study of Lung Cancer – IASLC (Międzynarodowego Stowarzyszenia do Badań nad Rakiem Płuca). Pozwala to na skorzystanie nie tylko z dorobku tej organizacji i osiągnięć Światowej Konferencji Raka Płuca – WCLC 2019 ale także z udziału w naszej konferencji międzynarodowych ekspertów.

Polska Grupa Raka Płuca od kilku lat rozwija współpracę międzynarodową z najbardziej prestiżowym towarzystwem badań nad rakiem płuca - International Association for the Study of Lung Cancer (IASLC). Dotychczasowymi efektami tej współpracy są wspólne składki w obu Towarzystwach, dostęp członków PolGRP do czasopisma JTO, dedykowane opłaty rejestracyjne na konferencje WCLC, dostęp do podręczników z torakoonkologii, patronat IASCLC nad doroczną konferencją PolGRP, udział międzynarodowych ekspertów w konferencji warszawskiej, udział członków PolGRP w spotkaniach IASLC, szkolenie za granicą lekarzy i pielęgniarek.

Zaplanowane również zostało stoisko PolGRP na tegorocznej konferencji WCLC w Barcelonie. Dodatkowo Polska Grupa Raka Płuca wystąpiła do IASLC o licencję dla tegorocznej konferencji na 'produkt' IASLC jakim jest konferencja "Best of WCLC" organizowana w różnych miejscach na świecie po konferencji światowej.

Naszym celem jest, aby jak dotychczas, konferencja nadal była platformą wymiany doświadczeń specjalistów z wielu dziedzin medycyny. Jak co roku odbędą się warsztaty z udziałem patomorfologów we współpracy z Polskim Towarzystwem Patologów oraz warsztaty torakochirurgiczne, radiologów, radioterapeutów a także specjalnie dedykowane pulmonologom i pielęgniarkom.


Zarząd Polskiej Grupy Raka Płuca

tagi: rak płuc Płuca nowotwór

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia