65 Kongres TCHP

65 Kongres TCHP

Adres
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego
ul. Kopcińskiego 8/12
90-232 Łódź
Polska
Data powstania
2011-09-14
Strona www
Wyświetleń
2995
Opis
Wielce Szanowni Państwo

W imieniu Zarządu Głównego Towarzystwa Chirurgów Polskich mam przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w 65 Kongresie naszego Towarzystwa, który odbędzie się w Łodzi w dniach 14 -17 września 2011 roku.

Obrady Kongresu odbędą się w nowo wybudowanym kompleksie budynków Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, który dysponuje wieloma nowoczesnymi salami wykładowymi.

Ostatni Zjazd TChP odbył się w naszym mieście 27 lat temu (w 1983 roku). Jest mi tym bardziej miło, że teraz właśnie mi, jako Prezesowi Towarzystwa Chirurgów Polskich przypadł zaszczyt zorganizowania cyklicznego spotkania dla wszystkich Koleżanek i Kolegów zajmujących się chirurgią w Polsce.

Ogólnymi założeniami naukowymi organizowanego Kongresu jest omówienie standardów postępowania chirurgicznego, prezentacja najnowszych wyników badań doświadczalnych i klinicznych, skonfrontowanie wiedzy teoretycznej z codzienną praktyką oraz podejmowanie interaktywnych dyskusji i wzajemna wymiana doświadczeń. Chcielibyśmy, aby każdy uczestnik wyniósł z Kongresu wiedzę, którą będzie mógł z powodzeniem stosować w codziennej praktyce klinicznej.

W programie Kongresu przewidziane są sesje plenarne i edukacyjne, sesje doniesień oryginalnych, sesje satelitarne i sponsorowane, sesja młodych chirurgów oraz sesje omawiające problemy interdyscyplinarne, a także warsztaty edukacyjne. Planujemy również zorganizowanie międzynarodowych sesji naukowych: polsko-niemieckiej i polsko-japońskiej oraz sesji Polskiego Przeglądu Chirurgicznego z udziałem zagranicznych członków Komitetu Redakcyjnego.

Zapraszamy również Państwa na IX Międzynarodowe Sympozjum Proktologiczne, które odbędzie się w pierwszym dniu Kongresu tj. 14 września, jeszcze przed jego uroczystym otwarciem. Ponadto w tym samym dniu będą Państwo mogli wziąć udział w kursach dotyczących organizowania i prowadzenia działalności gospodarczej, rozliczeń podatkowych i zagadnień prawnych w chirurgii.

Od ostatniego zorganizowanego w Łodzi Zjazdu TChP, nasze miasto uległo znacznym przeobrażeniom urbanistycznym, stało się nowoczesnym centrum handlowym kraju i rozwinęło bogatą infrastrukturę rozrywkową, która pozwoli Państwu miło spędzić czas po wyczerpujących i mam nadzieję interesujących spotkaniach naukowych. Wszystkim zainteresowanym Uczestnikom mamy do zaproponowania aktywności sportowe tj. udział w Turniejach: Golfa i Tenisa Ziemnego – na zwycięzców czekają Puchary Prezesa TChP. Turnieje odbędą się w środę 14 września 2011 roku. Tym, którzy nie znajdą już sił na sportowe zmagania, proponujemy relaksujący rajd (clubbing) po najlepszych i najpopularniejszych łódzkich pubach. Chcielibyśmy, aby pobyt wszystkich Uczestników na 65 Kongresie Towarzystwa Chirurgów Polskich zapadł w Waszej pamięci miłym wspomnieniem.

Z poważaniem
Prezes Towarzystwa Chirurgów Polskich
Prof. dr hab. med. Adam Dziki

Publikowane materiały