Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

Adres
Modrzewiowa 15
85-631 Bygdoszcz
Polska
Data powstania
1989-11-01
Strona www
Wyświetleń
11703
Opis
Klinika Okulistyczna OFTALMIKA to jeden z najnowocześniejszych w Polsce ośrodków diagnostyki i leczenia chorób oczu i wad wzroku, oferujący: laserową korekcję wad wzroku, operacje zaćmy, leczenie jaskry, zabiegi witrektomii, ortokeratologię, korekcję wzroku za pomocą soczewek fakijnych, leczenie stożka rogówki, cross-linking, leczenie AMD, retinopatii cukrzycowej i innych chorób siatkówki, leczenie chorób powierzchni oka, okuloplastykę oraz kompleksowe badania diagnostyczne.

Wszystkie zabiegi okulistyczne przeprowadzane są w nowoczesnej sali operacyjnej, wyjątkowo bezpiecznie i zgodnie ze standardami EU, przy zastosowaniu nowoczesnego sprzętu uznanych światowych firm. OFTALMIKA jest pierwszym ośrodkiem w Polsce stosującym nowoczesny laser femtosekundowy FEMTO LDV Z8 szwajcarskiej firmy Ziemer. To jedyny laser femtosekundowy wykorzystujący w procedurze usunięcia zaćmy impulsy o niskiej energii i wysokiej częstotliwości, co zapewnia wyjątkowo delikatną i precyzyjną pracę. Procedura usunięcia zaćmy z zastosowaniem lasera femtosekundowego, zwana techniką femtofakoemulsyfikacji, stosowana jest od niedawna podczas zabiegu usunięcia zaćmy i jest określana jako technologia przyszłości. W Klinice Okulistycznej OFTALMIKA wykorzystywany jest również supernowoczesny system nawigacji obrazowej VERION™ amerykańskiej firmy Alcon. System ten wspomaga wszczepianie soczewek torycznych i wieloogniskowych podczas operacji zaćmy.

OFTALMIKA bierze udział w wielu międzynarodowych badaniach klinicznych dotyczących nowych leków. Dzięki temu zyskuje kontakt z nowymi osiągnięciami medycyny, a pacjenci dostęp do najnowszych form terapii.

Wysoko wykwalifikowaną kadrą profesorów i uznanych specjalistów kieruje prof. dr hab. med. Jakub Kałużny. Klinika Okulistyczna OFTALMIKA stanowi kontynuację działającego od 1989 r. Prywatnego Gabinetu Okulistycznego prof. dr. med. Józefa Kałużnego i od śmierci założyciela nosi Jego imię. Na przestrzeni lat, poprzez liczne inwestycje, OFTALMIKA zajęła wiodącą pozycję w regionie kujawsko-pomorskim i w całej Polsce w zakresie diagnostyki okulistycznej.

W Klinice Okulistycznej OFTALMIKA przeprowadza się także badania diagnostyczne, leczenie i zabiegi w ramach NFZ. Więcej informacji: www.oftalmika.pl.

Publikowane materiały