Szwedzki medyczny z Lekarzem w Szwecji

Oceń:
N/A
Ładowanie odtwarzacza... Odtwarzacz wymaga wtyczki Flash Player
dodano:
7 miesięcy temu
wyświetleń:
215
specjalizacja:
Medycyna rodzinna

Opis materiału

System no-fault, rezydentura niezależna od punktów z LEKu, brak egzaminu specjalizacyjnego, pensja pozwalająca na pracę na jednym etacie, mentorski system nauczania, do tego blisko Polski. To tylko część powodów, które przekonały już wielu studentów i lekarzy do rozpoczęcia nauki szwedzkiego  i planowania swojej przyszłości w Skandynawskiej rzeczywistości.


Jedną z takich osób jest Mateusz Rybicki, znany szerzej jako Lekarz w Szwecji   Mateusz jest specjalistą medycyny rodzinnej praktykującym w słonecznej Karlskronie leżącej po drugiej stronie Bałtyku.


-Jakie źródła i materiały mogą pomóc w nauce szwedzkiego medycznego?-Czy na rozmowie rekrutacyjnej trzeba znać specjalistyczne słownictwo?-Czy szwedzki medyczny jest podobny do angielskiego i łaciny?-Czy można zacząć pracę znając szwedzki ale nie szwedzki medyczny?-Czy na początku pracy powinno się wstydzić swojej gramatyki i stylistyki zdań?-Czy można liczyć na czyjąś pomoc, gdy chwilowo "brakuje" nam słówka? Czy takie brakujące słówko pacjent zrozumie po angielsku?-Jak wygląda przykładowa historia pacjenta po szwedzku?


Na te i wiele innych pytań odpowiemy w wywiadzie!

Inne filmy tego użytkownika

Podobne

pokaż więcej