Medycyna wysokogórska - webinar z Tomaszem Góreckim (projekt "Bezpieczny Kazbek") cz. 2

Oceń:
N/A
Ładowanie odtwarzacza... Odtwarzacz wymaga wtyczki Flash Player
dodano:
rok temu
wyświetleń:
596
specjalizacja:
Medycyna ratunkowa

Opis materiału

Zapraszamy na drugą część webinaru o tematyce medycyny wysokogórskiej!

W tej części prowadzący odpowiada na pytania słuchaczy oraz przybliża kolejne aspekty pracy w trudnych warunkach wysokogórskich.

Dla kogo jest przeznaczony webinar? Dla wszystkich zainteresowanych tematyką zdobywania szczytów, medycyny i ratownictwa medycznego, przede wszystkim wysokogórskiego.

Medycyna wysokogórska to profilaktyka, rozpoznawanie i leczenie zagrożeń zdrowia i życia wynikających z warunków środowiska panujących w górach wysokich. Skały, lód, śnieg, mróz, brak tlenu nie sprzyjają ratownikom górskim w niesieniu pomocy innym...

O tym jak wygląda praca ratownika górskiego, jakie niebezpieczeństwa i choroby wysokościowe występują na dużych wysokościach oraz o wykorzystaniu ultrasonografii w warunkach wysokogórskich opowie ratownik medyczny Tomasz Górecki.

Pan Tomasz Górecki jest ratownikiem medycznym, pielęgniarzem, współpracuje z Zakładem Dydaktyki Medycznej - Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum oraz należy do projektu „Bezpieczny Kazbek”. Jest to projekt, który skupia grono pasjonatów ratownictwa, którzy co roku dbają o bezpieczeństwo ludzi zdobywających najwyższy szczyt Kaukazu – Kazbek liczący 5054 m n.p.m.

tagi: medycyna ratunkowa inne medycyna wysokogórska webinar tomasz górecki

Inne filmy tego użytkownika

Podobne

pokaż więcej