Lekarz, który wiedział za dużo

Lekarz, który wiedział za dużo

Adres
Warszawa
Polska
Data powstania
2012-11-22
Strona www
Wyświetleń
1830
Opis
Bestsellerowy kryminał Christera Mjåseta, norweskiego pisarza i praktykującego lekarza, ukaże się już 5 grudnia.

„Lekarz, który wiedział za dużo” to wartka powieść mistrzowsko łącząca to, co najlepsze w kryminale i powieści medycznej. Norweska wyspa, początek posępnej, śnieżnej zimy. Na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem młody lekarz Mads Helmer odkrywa rozbity samochód swojego szefa. W ciągu następnych dni poznaje fakty stawiające zmarłego kolegę-lekarza w dwuznacznym świetle. Archiwum, w którym od lat gromadził medyczne i pozamedyczne dane na temat pacjentów, kryje wiele bolesnych tajemnic. Mads Helmer wraz z córką zmarłego próbują odkryć tajemnicę śmierci kolegi. Poszlaki zdają się wskazywać, że nie była przypadkowa. Gdzie leży granica lekarskiej tajemnicy?

W swoich książkach Mjåset umiejętnie łączy wiedzę lekarską z literackim kunsztem. Cechuje go narracyjna rzetelność i przywiązanie do detali. Jego opowiadania, podobnie jak powieści, są wielowątkowe, obfitują w bogate galerie postaci i skomplikowaną intrygę. Wiedza medyczna jest w nich serwowana małymi dawkami, a autorowi udaje się zachować zdrowy balans między fachowością a literackim napięciem.
Od 5 do 7 grudnia autor będzie w Warszawie by spotkać się czytelnikami.

Christer Mjåset (ur. 1973) jest lekarzem neurologiem i pisarzem. Dotychczas wydał cztery książki: dwa zbiory opowiadań – „Taniec u końca drogi” i „Najstarszy mężczyzna świata nie żyje” oraz dwie powieści. Ponadto opublikował też kilkanaście artykułów w norweskich czasopismach medycznych. „Lekarz, który wiedział za dużo” to jego pierwsza książka przetłumaczona na język polski.

Publikowane materiały