Ciśnienie krwi - choroba czy objaw, teoria Youssefa

Oceń:
5
dodano:
rok temu
wyświetleń:
1452
specjalizacja:
Hipertensjologia

Opis materiału

Youssef zaproponował tę unikalną teorię medyczną, a najdziwniejsze jest to, że nie ma ani jednego badania, które mówiłoby o tej teorii, która zakłada, że każda choroba ma przyczynę, a każdy objaw ma chorobę wynikającą z tego objawu. Dlatego Youssef uważa, że wysokie ciśnienie krwi jest objawem, a nie chorobą, ale raczej objawem wynikającym z choroby. Dlatego rolą wszystkich lekarzy jest dotarcie do podstawowej przyczyny pojawienia się tego objawu. Dlatego wysokie ciśnienie krwi nie jest chorobą przewlekłą, ale raczej objawem problemu w organizmie, który należy odkryć i leczyć. Na tym zbudowano tą teorię.

 

tagi: ciśnienie krwi nadciśnienie tętnicze

słowa kluczowe: choroby przewlekłe


Natalia Kardas
Edytor

Natalia Kardas

lek.

Inne publikacje tego użytkownika

Podobne

pokaż więcej