Operacja Leforte'a

Oceń:
4.67
Ładowanie odtwarzacza... Odtwarzacz wymaga wtyczki Flash Player
dodano:
4 miesiące temu
wyświetleń:
4209
specjalizacja:
Ginekologia

Opis materiału

WstępOperacja Leforte'a to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu leczenia wypadania narządów miednicy mniejszej u kobiet, szczególnie u kobiet osłabionych, które zakończyły prokreację. Operacja Leforte'a ma na celu umocowanie narządów miednicy mniejszej i złagodzenie objawów ich wypadania.


Przypadek76-letnia kobieta, która musiała przejść operację Leforte'a z powodu wypadania macicy z powstałą odleżyną po nieudanym leczeniu pessarem dopochwowym.Powrót do zdrowia pacjentki przebiegał bez powikłań, a jakość życia znacznie się poprawiła.


Kroki operacji Leforte'a:


Ocena przedoperacyjna: Przed zabiegiem przeprowadzono dokładną ocenę obejmującą wywiad lekarski, badanie fizykalne i badanie ultrasonograficzne. Zastosowano roztwór betadine do wyleczenia odleżyn.


Znieczulenie: Pacjentka została poddana złożonemu znieczuleniu zewnątrzoponowemu podpajęczynówkowemu w celu zapewnienia komfortu i zminimalizowania bólu podczas zabiegu. Procedura ta jest możliwa w znieczuleniu miejscowym u pacjentów osłabionych.Nacięcie i usunięcie tkanki: Nacięcie chirurgiczne wykonano w przedniej ścianie pochwy, w kształcie prostokąta. Błona śluzowa pochwy była ostrożnie preparowana z przodu i z tyłu oraz przestawiana w celu utworzenia solidnego zamknięcia.


Szycie: ściany pochwy zostały zszyte razem (utrzymując cewnik Foleya pomiędzy ścianami jako prowadnicę), wzmacniając struktury podtrzymujące i zwężając otwór pochwy. To zamknięcie przywraca anatomiczną pozycję narządów miednicy mniejszej i zmniejsza ryzyko nawrotów wypadania. Na koniec usunięto cewnik Foleya, pozostawiając po obu stronach dwa tunele.


Opieka pooperacyjna: Po zabiegu pacjentka była monitorowana, przepisano leki przeciwbólowe i antybiotyki. Pacjentom zaleca się unikanie forsownych ćwiczeń i podnoszenia ciężarów w okresie rekonwalescencji.


Po operacji: Zastosowano krem ​​estrogenowy do sromu.


WniosekOperacja Leforte'a oferuje minimalnie inwazyjne i skuteczne rozwiązanie dla kobiet cierpiacych na wypadanie narządów miednicy mniejszej, poprawę ich jakości życia i przywrócenie podparcia miednicy.

tagi: Operacja Leforte'a wypadanie macicy wpadanie narządów miednicy mniejszej


Agnieszka Sepioł
Edytor

Agnieszka Sepioł

lek.

Inne filmy tego użytkownika

Podobne

pokaż więcej