Nowa metoda leczenia przetoki pęcherzowo - odbytniczej - plastyka mięśni odbytu metodą TEM (przezodbytowa mikrochirurgia endoskopowa)

Oceń:
5
5 5 2
Ładowanie odtwarzacza... Odtwarzacz wymaga wtyczki Flash Player
dodano:
6 miesięcy temu
wyświetleń:
2150
specjalizacja:
Chirurgia ogólna

Opis materiału

Chirurgiczny przypadek wideo: Jatrogenna przetoka pęcherzowo-odbytnicza (RUF) po radykalnej prostatektomii jest rzadkim powikłaniem i często staje się oporna na leczenie. Objawy, takie jak wyciek moczu czy kału z odbytu, znacznie pogarszają jakość życia. Często prowadzą do trwałego podwójnego przekierowania z cewnikowaniem nadłonowym i enterostomią. Chociaż podejmowano próby leczenia tego typu przetok różnymi zabiegami chirurgicznymi, żaden z nich nie został przyjęty jako uniwersalny standard. Przezodbytowa mikrochirurgia endoskopowa (TEM), wynaleziona przez Buessa, pierwotnie miała na celu całkowitą resekcję en-bloc guzów odbytnicy i zamknięcie ubytku pełnej grubości przez zszycie. Jego zastosowanie do zamykania przetok zostało opisane przez kilku autorów, w tym przez nasz zespół. Po poprzednim raporcie zmodyfikowaliśmy technikę naprawy, aby spróbować poprawić wyniki leczenia. Tutaj demonstrujemy naszą nową metodę leczenia wykonaną przez TEM, którą nazywamy „nakładającą się plastyką mięśni odbytnicy” i przedstawiamy wyniki kliniczne 15 pacjentów.

tagi: przetoka odbytniczo pęcherzowa przetoka przetoka odbytnicza przezodbytowa mikrochirurgia endoskopowa Jatrogenna przetoka pęcherzowo-odbytnicza


Maciej Dobosz
Edytor

Maciej Dobosz

lek.

Inne filmy tego użytkownika

Podobne

pokaż więcej