Broncoflex — sprawdzenie umiejscowienia rurki dooskrzelowej o podwójnym świetle

Oceń:
3
Ładowanie odtwarzacza... Odtwarzacz wymaga wtyczki Flash Player
dodano:
2 tygodnie temu
wyświetleń:
878

Opis materiału

W kardiotorakochirurgii może być konieczne wykluczenie wentylacji płuca operowanego lub zlokalizowanego w jego pobliżu za pomocą rurki dwuświatłowej.


Wentylacja pojedynczego płuca polega na wentylacji jednego płuca i umożliwieniu zapadnięcia się drugiego w celu zapewnienia chirurgicznej ekspozycji klatki piersiowej lub izolowania wentylacji. Ochronna rola wentylacji pojedynczego płuca polega na ochronie płuca przed szkodliwym działaniem płynu z drugiego płuca – którym może być krew, płyn z płukania lub wydzielina ropna. Dlatego rozsądne jest zapewnienie idealnego umieszczenia rurki, ponieważ źle umieszczona rurka utrudnia osiągnięcie celów izolacji płuc lub różnej wentylacji.


Można to zapewnić poprzez bronchoskopię wykonaną po umieszczeniu rurki i po każdej późniejszej zmianie pozycji. Do umieszczania i weryfikacji położenia dwuświatłowych rurek dooskrzelowych zaleca się stosowanie bronchoskopu.


W tym filmie jednorazowy bronchoskop Broncoflex Agile służy do sprawdzania położenia rurek o podwójnym świetle.


Charakterystyka Broncoflex: mała średnica zewnętrzna 3,9 mm. Korzyści: kompatybilność ze wszystkimi rurkami o podwójnym świetle 35Fr.

tagi: Broncoflex Broncoflex Agile bronchoskopia bronchoskop wentylacja wentylacja pojedynczego płuca urządzenia medyczne rurki o podwójnym świetle torakochirurgia


Natalia Kardas
Edytor

Natalia Kardas

lek.

Inne filmy tego użytkownika

Podobne

pokaż więcej