Oddział Urologii Wojewódzkiego Szpitala w Bydgoszczy

Oddział Urologii Wojewódzkiego Szpitala w Bydgoszczy

Adres
ul. Ujejskiego 75
85-168 Bydgoszcz
Polska
Data powstania
2012-11-08
Strona www
Wyświetleń
5097
Opis
Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej z Pododdziałem Chemioterapii Wojewódzkiego Szpitala im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy zajmuje piąte piętro największego szpitala województwa Kujawsko-Pomorskiego. Szpital przyjmuje rocznie 30 tys. pacjentów.

W Oddziale Urologii znajduje się 35 łóżek, trzy sale operacyjne (dwie endoskopowe i jedna do operacji otwartych), dwie sale zabiegowe, pracownia ultrasonograficzna, pracownia urodynamiczna oraz pracownia ESWL.

Oddział wyposażony jest w kompletny sprzęt do wykonywania zabiegów endoskopowych: elektroresekcji przezcewkowych, litotrypsji, litolapaksji, zabiegów PCNL, URS oraz sprzęt do wykonywania zabiegów laparoskopowych i retroperitoneoskopowych. Posiadamy dwa ultrasonografy w tym jeden zabiegowy wyposażony w głowicę do badań transrektalnych. Pacjenci ambulatoryjni przyjmowani są w mieszczących się na terenie szpitala, pomieszczeniach Poradni Urologicznej i Poradni Uro-onkologicznej, posiadającej w pełni wyposażone gabinety diagnostyczny i zabiegowy.

W Oddziale Urologi i Urologii Onkologicznej pracuje dziewięciu specjalistów urologów oraz pięciu rezydentów. Sześciu lekarzy posiada tytuł doktora nauk medycznych oraz sześciu europejski certyfikat specjalisty europejskiego (Fellow of European Board of Urology).

Oddział specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laparoskopowych i retroperitoneoskopowych w tym laparoskopowej radykalnej nefrektomii, prostatektomii oraz plastyki połączenia miedniczkowo-moczowodowego. Naszym głównym tematem zainteresowania jest onkologia urologiczna, ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów gruczołu krokowego. Prowadzimy również dział urologii doświadczalnej.

Publikowane materiały