Ostra Zatorowość płucna: perspektywy i wyzwania - konferencja Opencardio

Organizator: Warszawski Uniwersytet Medyczny
Miejsce: Centrum Dydaktyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,, Warszawa, Polska
www: idź
Termin: od: 2023-11-24 do: 2023-11-25
Koszt: Nie określono
Program: zobacz
Wyświetleń: 66

Mamy ogromną przyjemność zaprosić na sympozjum „OpenCardio Conference - Acute pulmonary embolism: challenges and perspectives. Ostra Zatorowość płucna:
perspektywy i wyzwania - konferencja Opencardio” zorganizowane przez Klinikę Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo- Zatorowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w dniach 24-25 listopada 2023 r. w Warszawie w ramach projektu Polski Cyfrowej OpenCardio.

Od opublikowania przed czterema laty ostatnich wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego dotyczących zatorowości płucnej mamy do czynienia z ogromnym postępem w jej diagnostyce i leczeniu. W tym czasie opublikowano ważne europejskie i polskie eksperckie dokumenty dotyczące interwencyjnego leczenia ostrej zatorowości płucnej, balonowych plastyk zakrzepowo zatorowego nadciśnienia płucnego i optymalnej opieki po przebytej zatorowości. Listopadowe sympozjum skupi się właśnie na najnowszych osiągnięciach naukowych i współczesnych wyzwaniach diagnostyki i leczenia ostrej zatorowości płucnej oraz jej następstw.

Jesteśmy przekonani, że sympozjum które zgromadzi europejskich i polskich liderów badań nad żylną chorobą zakrzepowo zatorową, będzie doskonałą okazją nie tylko do ożywionych dyskusji naukowych, ale także do nawiązywania kolejnych kontaktów oraz planowania współpracy. Sympozjum uzyskało patronat Jego Magnificencji Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Z Gacionga i Sekcji Krążenia Płucnego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznegotagi: konferencja Ostra Zatorowość płucna OpenCARDIO Conference Acute pulmonary embolism konferencja Opencardio 2023 Opencardio 2023

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia