12. Ogólnopolska Konferencja Naukowa Sekcji Krążenia Płucnego PTK

Organizator: Polskie Towarzystwo Kardiologiczne
Miejsce: Warszawa, Polska
www: idź
Termin: od: 2022-10-13 do: 2022-10-15
Koszt: 1 - 500 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 264

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,
Członkowie i Sympatycy Sekcji Krążenia Płucnego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Zbliża się jesienna Konferencja SKP PTK i w tym roku zapraszamy Was do Warszawy w dniach 13-15 października 2022 roku.

Tegoroczna Konferencja będzie wyjątkowa, bo spotkamy się niespełna dwa miesiące po ogłoszeniu przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne i Europejskie Towarzystwo Oddechowe najnowszych wytycznych dotyczących postępowania w nadciśnieniu płucnym. Od publikacji poprzednich zaleceń minęło 7 lat, więc można spodziewać się wielu zmian i nowości. Będzie zatem o czym dyskutować, zarówno w sali obrad, jak i kuluarach. Konferencja będzie okazją do wysłuchania wykładów i dyskusji największych autorytetów w dziedzinie krążenia płucnego z Polski i zagranicy – w tym autorów wspomnianych wytycznych.

Oprócz europejskich wytycznych przedstawimy i przedyskutujemy ogłoszone w ostatnim roku stanowiska Sekcji Krążenia Płucnego PTK dotyczące postępowania w nadciśnieniu płucnym zakrzepowo-zatorowym i kwalifikacji do zabiegów przeszczepienia płuc.

Tradycyjnie wręczymy statuetkę Rycerza Prawego Serca kolejnej wyjątkowej osobie, która trwale zmieniła postępowanie w zatorowości płucnej i nadciśnieniu płucnym w wymiarze światowym. Kto to będzie przekonacie się na miejscu!

Nie zabraknie stałych punktów programu, takich jak warsztaty hemodynamiczne i echokardiograficzne, sesje pielęgniarskie, coroczne podsumowanie Ogólnopolskiej Bazy Nadciśnienia Płucnego BNP-PL, wykłady o nowościach w diagnostyce i leczeniu ostrej zatorowości płucnej oraz wspólna kolacja.

Tradycyjnie z Polskim Stowarzyszeniem Pacjentów z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół włączymy się do akcji Get Breathless for Pulmonary Hypertension i powalczymy o Puchar Stowarzyszenia w zawodach sportowych. W tym roku, solidaryzując się z chorymi na nadciśnienie płucne, będziemy walczyć do utraty tchu w meczach siatkarskich.

Po dwóch latach pandemii chcielibyśmy spotkać się z każdym z Was w Warszawie, ale mamy świadomość, że przebieg kolejnych fal zakażeń może być nieprzewidywalny. Dlatego chcemy umożliwić udział w Konferencji również w formule online.
Do zobaczenia wkrótce!

Ewa Mroczek i Marcin Kurzyna
w imieniu Komitetu Organizacyjnego XII Konferencji SKP PTK

tagi: 12. Ogólnopolska Konferencja Naukowa Sekcji Krążen Konferencja Sekcji Krążenia Płucnego PTK polskie towarzystwo kardiologiczne ptk

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia