Neuro-Logiczni: I Ogólnopolska Konferencja Neurologiczno-Psychiatryczna

Organizator: Studenckie Koła Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Miejsce: Zintegrowane Interdyscyplinarne Centrum Symulacji Medycznej, wydarzenie hybrydowe, ul. Chodźki 4, 20-093 Lublin, Polska
www: idź
Termin: od: 2022-03-12 do: 2022-03-13
Koszt: Udział bezpłatny
Program: zobacz
Wyświetleń: 158

"Neuro-Logiczni” jest organizowaną po raz pierwszy konferencją naukową o tematyce neurologicznej, neurochirurgicznej i psychiatrycznej dla studentów kierunków medycznych, młodych lekarzy i doktorantów. Jej termin przypada w dniach obchodów Światowego Tygodnia Mózgu (12-16.03).

Do tematów przewodnich należeć będą współczesne wyzwania związane z COVID-19 w dziedzinie neurologii, neurochirurgii oraz psychiatrii, nowoczesne techniki diagnostyczne i zabiegowe oraz diagnostyka chorób rzadkich u dzieci i dorosłych. Ponadto, w ramach konferencji odbędą się warsztaty, w tym symulacja pacjenta z udarem niedokrwiennym na nowoczesnych fantomach w lubelskim Centrum Symulacji Medycznej. Dodatkowo, wydarzeniu towarzyszyć będzie seria webinariów gości specjalnych, które transmitowane będą przez platformę Facebook.

To wydarzenie o profilu edukacyjno-naukowym pozwala studentom postawić pierwsze kroki w środowisku naukowym, zaś młodym lekarzom i doktorantom zdobyć doświadczenie niezbędne w budowaniu dorobku naukowego.

tagi: Zintegrowane Interdyscyplinarne Centrum Symulacji Neuro-Logiczni: I Ogólnopolska Konferencja Neurolo neurologia studenci warsztaty edukacyjno-naukowe diagnostyka chorób rzadkich

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia