43. Kongres Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego

Organizator: WhyNotTravel
Miejsce: Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia i Hala Stulecia, Rzeszów, Polska
www: idź
Termin: od: 2023-06-15 do: 2023-06-17
Koszt: 300 - 1800 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 1574

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

Jak Państwo wiedzą, z powodu splotu wydarzeń pandemiczno-wojennych musieliśmy przenieść Kongres PLTR na inny termin i w inne miejsce. Ostatecznie zdecydowaliśmy się zorganizować Kongres w dniach 15-17 czerwca 2023, w kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu. Część z Państwa uczestniczyła w 40 Jubileuszowym Zjeździe PLTR w 2013 r. w tym samym miejscu, mamy nadzieję, że mieliście pozytywne wrażenia. Z uwagi na wyjątkowość sytuacji i krótszy niż zwykle okres przygotowań do Kongresu zdecydowaliśmy o połączeniu sił wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego i Zarządu Głównego PLTR, czego wyrazem jest m.in. powołanie dwóch Prezydentów Kongresu.

Zarząd PLTR i Komitet Organizacyjny Kongresu PLTR w 2023 r. dołoży wszelkich starań, aby zarówno wartość merytoryczna jak atmosfera tego wydarzenia była jak najlepsza. Tym bardziej, że odbędzie się ono aż 4 lata po poprzednim Kongresie w Gdańsku. Wszystkim nam chyba brakuje bezpośrednich spotkań, wymiany myśli i doświadczeń. Liczymy że Kongres, po kilku burzliwych latach przywróci równowagę i nada nowy impuls do działania środowisku radiologicznemu w Polsce. Mamy nadzieję i determinację aby sprostać tradycji naszych wspólnych radiologicznych spotkań będących obszarem wymiany wiedzy i doświadczeń oraz służących ukazaniu osiągnięć i sukcesów na polu radiologii i diagnostyki obrazowej. Równocześnie liczymy na szeroką integracji towarzyską w trakcie trwania Kongresu, czemu będą służyć wydarzenia socjalne, które chcemy przygotować w jak najatrakcyjniejszej formie. Zapraszamy wszystkich Państwa do dzielenia się z organizatorami swoimi pomysłami i uwagami dotyczącymi zbliżającego się Kongresu.

Zachęcamy także wszystkich radiologów, techników elektroradiologii, pielęgniarki, fizyków medycznych, inżynierów, studentów oraz lekarzy innych specjalności do nadsyłania swoich prac w formie prezentacji ustnych i plakatowych. Osobne zaproszenie kierujemy w stronę firm działających na rynku szeroko rozumianej diagnostyki obrazowej do przedstawienia swojej oferty i nowości środowisku radiologicznemu. Termin zgłaszania prezentacji zostanie oczywiście odpowiednio przesunięty.

43 Kongres Radiologów Polskich będzie też okazją do dyskusji dotyczącej nowych wyzwań i zagrożeń stojących przed współczesną radiologią i diagnostyką obrazową. Mamy nadzieję, iż przyjazna atmosfera i klimat Wrocławia, którego oficjalnym mottem jest „Miasto spotkań”, a nieoficjalnym symbolem… krasnale!, wpłynie również pozytywnie na naszych miłych gości, przyczyniając się do ich integracji i optymizmu w budowaniu nowej postpandemicznej i (oby!) powojennej rzeczywistości, nie tylko w dziedzinie radiologii. Mamy nadzieję, że tym razem nic nie zakłóci nam tego wydarzenia.

Do zobaczenia zatem we Wrocławiu na 43 Kongresie PLTR w dniach 15-17 czerwca 2023 r.

Marek Sąsiadek
Andrzej Cieszanowski
Prezydenci 43. Kongresu PLTR

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia