Konferencja Omdlenia 2021

Konferencja Omdlenia 2021

Organizator: Why Not TRAVEL
Miejsce: Hotel Rzeszów, Al. J. Piłsudskiego 44, 35-001 Rzeszów, Polska
www: idź
Termin: od: 2021-11-19 do: 2021-11-20
Koszt: 150 - 250 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 211

Szanowni Państwo,
Omdlenie to jedyny objaw bardzo wielu chorób, który doczekał się oddzielnych i uaktualnianych przez zespoły ekspertów wytycznych. Zawierają one szereg szczegółowych i praktycznych wskazówek jak postępować i interdyscyplinarnie prowadzić diagnostykę i leczenie omdleń. Jednak prawidłowe stosowanie aktualnych zaleceń w codziennej praktyce może być trudne, skomplikowane i wymagające poznania praktycznych wskazówek, w szczególności w czasach pandemii.

Dwudniowe szkolenie w formie interaktywnej konferencji i warsztatów ma dostarczyć Państwu praktycznej wiedzy i technik w zbieraniu wywiadu, badaniu chorego, wykonywania podstawowych badań przyłóżkowych oraz interdyscyplinarnych konsultacji w celu ustalenia strategii diagnostyki różnicowej, oceny ryzyka i wyboru leczenia omdleń. Poznacie Państwo różnorodność omdleń i sposobów ich nowoczesnego leczenia. Zaproszeni wykładowcy podzielą się z Państwem swoim doświadczeniem i sposobami prowadzenia chorego z omdleniami. W panelu wykładowców znajdą się lekarze interniści, kardiolodzy, hipertensjolodzy, radiolodzy i pediatrzy oraz specjaliści ratownictwa medycznego – praktycy i naukowcy zajmujący się z „pasją i zaangażowaniem” diagnostyką i leczeniem omdleń.

Wykłady i dyskusje uzupełnione będą wydrukami slajdów oraz przykładami ponad 100 diagnozowanych i leczonych przypadków i problemów klinicznych u chorych z omdleniami. Każdy wykład kończyć będzie 3 minutowa sesja krótkich pytań, do których zadawania już teraz zachęcamy Państwa za pośrednictwem strony internetowej i w czasie konferencji (na adres email i smsem: na telefon komórkowy). Drugi dzień szkolenia dotyczyć będzie praktycznych warsztatów w pracowni testów autonomicznych lub pracowni kardioneuroablacji lub interaktywnych warsztatów diagnostyki omdleń oraz problemów leczenia omdleń u chorych z hipotensją i nadciśnieniem tętniczym.

Warsztaty przeznaczone są dla lekarzy i nielekarskiego personelu medycznego poradni, oddziałów SOR i oddziałów szpitalnych.

Do zobaczenia w Rzeszowie na „warsztatach omdleniowych”.

tagi: omdlenia Rzeszów

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia