XXVII Łódzka Konferencja Kardiologiczna

XXVII Łódzka Konferencja Kardiologiczna

Organizator: Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Miejsce: Online, PL
www: idź
Termin: od: 2021-03-20 do: 2021-03-20
Koszt: Udział bezpłatny
Program: zobacz
Wyświetleń: 60

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Organizacyjnego i Zespołu Katedry Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi mamy zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w XXVII edycji Łódzkiej Konferencji Kardiologicznej.

Po raz pierwszy w historii, w związku z sytuacją epidemiologiczną XXVII Łódzka Konferencja Kardiologiczna odbędzie się jako wydarzenie edukacyjne on-line. Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w trzech sesjach transmitowanych na żywo, a w przerwach – do poruszania się w obrębie przygotowanych wcześniej materiałów edukacyjnych: prezentacji ciekawych przypadków klinicznych z archiwów łódzkich Klinik Kardiologii lub cyfrowej wystawie, z elektronicznymi stoiskami firm medycznych – partnerów Konferencji.

Udział w tegorocznej konferencji jest bezpłatny – planujemy także umożliwić przez miesiąc dostęp off-line do archiwum materiałów konferencyjnych, ale jedynie dla lekarzy, którzy zarejestrują się na XXVII ŁKK do dnia 20 marca 2021 i zalogują się jako uczestnik w dniu konferencji.

Mimo zmienionej formuły, zależy nam na utrzymaniu statusu naszej Konferencji jako wiodącego wydarzenia szkoleniowego dla kardiologów, internistów, lekarzy rodzinnych – nie tylko naszego regionu! W gronie naszych znamienitych Wykładowców jest w tym roku także Prezes-Elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego – Pan Profesor Przemysław Mitkowski. W klasycznych sesjach plenarnych spotkacie Państwo ponownie najlepszych krajowych Wykładowców, poruszających najaktualniejsze tematy, powiązane z najświeższymi zmianami w wytycznych postępowania klinicznego w dziedzinie cukrzycy, dyslipidemii, arytmii czy zatorowości płucnej. Całą sesję poświęcimy ważnym zmianom w postępowaniu z chorymi z przewlekłymi zespołami wieńcowymi (jak do niedawna nazywaliśmy stabilną dławicę), pochylimy się też nad prowokującymi wnioskami badania ISCHEMIA. Poruszymy też najnowsze zagadnienia praktyczne, ułatwiające postępowanie w tak trudnych sytuacjach klinicznych jak niewydolność serca, stenoza aortalna czy amyloidoza serca.

Warto być z nami 20 marca 2021 – serdecznie zapraszamy !

Z wyrazami szacunku,

Przewodniczący Komitetu Naukowego
XXVII Łódzkiej Konferencji Kardiologicznej
prof. dr hab. Jarosław D. Kasprzak


Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
XXVII Łódzkiej Konferencji Kardiologicznej
dr hab. prof. UMED Łukasz Chrzanowski

tagi: kardiologia niewydolność serca stenoza badania

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia