Miejsce: online, , Polska
www: idź
Punkty edukacyjne: 0
Długo zastanawiałam się w jaki sposób zachęcić Państwa do udziału w tegorocznej konferencji Neurobiota 2020. Ale uświadomiłam sobie, że w tym gronie „miłośników mikrobioty” to w zasadzie bezcelowe. Skoro tak wielu z Państwa interesowało się tymi zagadnieniami w okresie prosperity, to czy trzeba przekonywać do tego tematu w czasie pandemii SARS CoV-19?
Z dwóch powodów ta konferencja będzie wyjątkowa. Po pierwsze, dlatego że musimy spotkać się ze sobą w on-line. Podjęliśmy tę decyzję z bólem (co roku czekamy na spotkania z Państwem), ale rokowania epidemiologiczne nie pozostawiają złudzeń - to jedyna bezpieczna forma konferencji. Po drugie - poprzez swój program! Jak co roku, chcemy mówić o bakteriach jelitowych (wskazując na praktyczne wykorzystanie tych treści), ale w tym roku zrobimy to z prawdziwie naukowym rozmachem! Zajmiemy się funkcjonalnym powiazaniem miedzy chorym – jego bakteriami jelitowymi, jelitem, wątrobą i mózgiem. To wyzwanie dla wykładowców a z drugiej strony konfrontacja z rzeczywistością, w której często spotykamy dysbiotycznego pacjenta wymagającego opieki gastrologa, dietetyka i nierzadko psychiatry.
Powiemy w jaki sposób nieprawidłowa mikrobiota jelitowa zmienia funkcje osi jelito - mózg - wątroba. Będziemy mówić o zaburzeniach osi jelitowej w skali mikro - dysbiozie, „cieknącej” barierze jelitowej, markerach zapalnych i immunologicznych. A także w skali makro – omawiając konkretne jednostki chorobowe wynikające z dysbiozy i zaburzeń bariery jelitowej. Wrócimy do zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju i depresji, a także do chorób zapalnych jelita i zaburzeń czynnościowych jelita. Na koniec – nowość! Przyjrzymy się powiązaniom pomiędzy mikrobiota a chorobami wątroby!
Jak co roku pokażemy zagrożenia ale i rozwiązania. Będziemy mówić językiem nauki i praktyki. Naszymi wykładowcami będą lekarze, dietetycy, biotechnolodzy, immunolog. A to wszystko po to by móc lepiej zrozumieć schorzenia i holistycznie wspierać zdrowie naszych bliskich oraz pacjentów. Popatrzcie na program. Jest moc! Do zobaczenia on-line.
Prof. dr hab. n. med. Ewa Stachowska
Główny organizator konferencji
tagi: Wątroba Mózg neurobiota mikrobiota sars covid jelita bakterie jelitowe
Wydarzenie archiwalne