Xi Forum Neurologii Dziecięcej. Od objawu do rozpoznania w neurologii dziecięcej

Xi Forum Neurologii Dziecięcej. Od objawu do rozpoznania w neurologii dziecięcej

Organizator: Forum-Media
Miejsce: Hotel Novotel Centrum, plac Andersa 1, Poznań, PL
www: idź
Termin: od: 2020-10-09 do: 2020-10-10
Koszt: 450 - 570 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 74

Szanowni Państwo,
Zapraszam na jedenastą edycję ogólnopolskiej konferencji Forum Neurologii Dziecięcej, która odbędzie się w dniach 9-10 października 2020 roku w samym sercu Poznania, w hotelu Novotel Poznań Centrum. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będą - OD OBJAWU DO ROZPOZNANIA W NEUROLOGII DZIECIĘCEJ.
Bardzo zależy nam, aby jedenasta edycja konferencji była edycją wyjątkową, dlatego na podstawie wypełnionych przez Państwa ankiet z poprzednich edycji przygotowaliśmy atrakcyjny i praktyczny program naukowy konferencji.
W tym roku skupimy się na całym procesie diagnostycznym od manifestacji objawów do postawienia rozpoznania w chorobach neurologicznych wieku dziecięcego.
Zderzymy ze sobą spojrzenie neurologa i neonatologa, aby odpowiedzieć na pytanie, czy powinni oni ze sobą współpracować i w jakim zakresie.
Tegoroczna edycja Forum Neurologii Dziecięcej rozwinie zapoczątkowany w 2019 roku temat poświęcony neurogenetyce. Poznamy zasady prowadzenia skriningów i korzyści jakie możemy dziś dzięki nim osiągnąć w diagnostyce chorób neurologicznych.
Wśród zaproszonych wykładowców nie zabraknie też psychologa i psychiatry, którzy dostarczą neurologom dziecięcym i pediatrom dodatkowej wiedzy na temat możliwości i korzyści wynikających z wzajemnej współpracy.
Wśród tematów nie zabraknie również danych nt. najnowszych osiągnięć dotyczących SMA i padaczki. Podczas konferencji zostaną omówione także stany napadowe w autoimmunologicznym zapaleniu mózgu.
To tylko kilka zapowiedzi tego co znajdzie się w szczegółowym programie spotkania.
Myślę, iż atmosfera miejsca oraz sprzyjający obradom klimat pięknego miasta Poznania pozwoli nam skoncentrować się na trudnych, ale ciekawych zagadnieniach współczesnej neurologii dziecięcej, a także skłoni uczestników do szerokiej dyskusji podczas sesji i w kuluarach.

Zachęcam gorąco Szanowne Koleżanki i Kolegów do wzięcia udziału w konferencji!

Do zobaczenia jesienią w pięknym Poznaniu!

prof. dr hab. n. med. Barbara Steinborn

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia