Nowoczesna Perinatologia „Od problemu do rozwiązania”

Nowoczesna Perinatologia „Od problemu do rozwiązania”

Organizator: Grupa Medica
Miejsce: Online, PL
www: idź
Termin: od: 2021-03-11 do: 2021-03-13
Koszt: 150 - 700 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 349

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej „NOWOCZESNA PERINATOLOGIA – OD PROBLEMU DO ROZWIĄZANIA”, który odbędzie się w dniach 11-13.03.2021 r. Konferencja będzie poświęcona prężnie rozwijającej się w ostatnich latach medycynie matczyno-płodowej. Biorąc pod uwagę, że płód stał się pacjentem, rozwój medycyny matczyno- płodowej wydaje się być kluczowy w budowaniu ścisłej współpracy między położnikami i neonatologami celem poszukiwania nowych rozwiązań umożliwiających zapewnienie optymalnego stanu zdrowia ciężarnej i rodzącej oraz płodu i noworodka.

W trakcie Konferencji uwagę poświęcimy również młodym adeptom położnictwa i neonatologii. Będą oni mieli możliwość podczas krótkich prezentacji przedstawić własne doświadczenia i wyniki prowadzonych badań oraz skłonić do rozważań na temat dalszego rozwoju medycyny matczyno–płodowej.

Z kolei wykłady skierowane do położnych pozwolą usprawnić współpracę perinatologa, neonatologa i położnej w warunkach sali porodowej. skupiającego czołowych ekspertów zajmujących się tematem porodu przedwczesnego. Podczas Konferencji odbędzie się też sesja pod patronatem amerykańskiego Towarzystwa Naukowego PREBIC (The Preterm Birth International Collaborative).

Ważnym punktem Konferencji będą warsztaty obejmujące

• Technika zakładania szwu B-Lyncha: wskazania, wykonanie, uwagi praktyczne
• Od rozpoznania do porodu – algorytm postępowania z wadą serca u płodu –kurs prowadzony na przypadkach klinicznych w oparciu o prenatalną klasyfikację wrodzonych wad serca

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia