XVI Sympozjum Sekcji Osteosyntezy PTOiTr

XVI Sympozjum Sekcji Osteosyntezy PTOiTr

Organizator: Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich
Miejsce: Focus Hotel Katowice - Chorzów***, Armii Krajowej 15, 41-506 Chorzów, PL
www: idź
Termin: od: 2019-11-22 do: 2019-11-23
Koszt: 300 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 214

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do udziału w XVI Sympozjum Sekcji Osteosyntezy PTOiTr.
Niedawno obchodziliśmy 30-lecie istnienia tej Sekcji – najstarszej w obrębie PTOiTr. W związku z rosnącą liczbą urazów oraz powikłań w ich leczeniu Sekcja Osteosyntezy od początku jej powstania zaangażowała się w szkolenie lekarzy z zakresu chirurgii urazowej poprzez organizację sympozjów, spotkań problemowych czy specjalistycznych kursów szkoleniowych, które cieszyły się dużą popularnością. W przeszłości była to elitarna grupa wprowadzająca nowoczesne zasady zespoleń kości do codziennej praktyki. Była niejako oknem na świat dla wielu ortopedów. Obecnie z powodu łatwości w docieraniu do nowinek technicznych oczekiwania lekarzy skupiają się na chęci poznania wartości nowych metod w oparciu o konkretne przypadki kliniczne.

Zmienia się zatem rola Sekcji. To już nie tylko platforma informacyjna, ale przede wszystkim forum wymiany myśli i doświadczeń. W związku z tym pragniemy zaprosić Państwa na „Jesienne Sympozjum Traumatologiczne” które odbędzie się w dniach 22–23 listopada 2019 roku w Chorzowie. Tematem spotkania będzie leczenie operacyjne złamań okołostawowych.

Gospodarzem Sympozjum jest zespół lekarzy jednego z najbardziej zasłużonych dla polskiej traumatologii ośrodka – Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich, kierowanego przez Pana Profesora Bogdana Koczego. Wspólnie zaprosiliśmy znanych specjalistów z kraju i zagranicy, którzy przybliżą nam aktualne poglądy w wielu kontrowersyjnych tematach i podzielą się swoimi doświadczeniami.
Do czynnego udziału zapraszamy wszystkich chętnych, którzy na podstawie swoich przypadków klinicznych zechcą włączyć się do dyskusji.

Mając nadzieję na liczny udział wszystkich zainteresowanych przesyłamy pozdrowienia.

W imieniu Zarządu Sekcji Osteosyntezy PTOiTr

dr n. med. Tomasz Sorysz
dr n. med. Michał Mielnik

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia