Ogólnopolska konferencja boreliozowa

Ogólnopolska konferencja boreliozowa

Organizator: Klinika Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Nabytych Niedoborów Immunologicznych PUM w Szczecinie
Miejsce: HAVET Hotel Resort & SPA, ul. Wyzwolenia 29, 78-131 Dźwirzyno, PL
www: idź
Termin: od: 2019-10-10 do: 2019-10-11
Koszt: 250 - 625 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 188

Szanowni Państwo,

borelioza jest chorobą zakaźną, o której świat dowiedział się w latach 80. XX wieku. Wiedza na temat tej powszechnej choroby odkleszczowej ewoluowała na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci i dostarczyła medycynie ważne narzędzia diagnostyczne oraz terapeutyczne. Z drugiej jednak strony, mnogość różnorodnych informacji dostępnych zarówno w literaturze naukowej, jak i w środkach masowego przekazu sprawia, że borelioza jest chorobą otoczoną wieloma wątpliwościami i kontrowersjami.

Chciałbym Państwa bardzo serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w „Ogólnopolskiej konferencji boreliozowej”, która odbędzie się 10–11 października 2019 roku w Hotelu HAVET Resort & SPA w Dźwirzynie. Podczas spotkania poruszone zostaną ważne aspekty kliniczne oraz diagnostyczne boreliozy. Program konferencji dodatkowo uwzględnia inne zagadnienia związane z chorobami wektorowymi występującymi w Polsce oraz najczęściej pojawiające się trudności diagnostyczne i kontrowersje, w szczególności te, które narosły w ostatnich latach wokół tematu boreliozy.

Wykłady wygłoszone zostaną przez wybitnych specjalistów zajmujących się na co dzień leczeniem, diagnostyką oraz innymi aspektami boreliozy i innych chorób wektorowych. Mam nadzieję, że program konferencji będzie dla Państwa atrakcyjny merytorycznie, a udział w konferencji przyczyni się do poszerzenia dotychczasowej wiedzy bądź usystematyzuje już posiadane informacje.

Prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski

tagi: borelioza kleszcze neuroborelioza choroby zakaźne rumień wędrujący reumatologia dermatologia neurologia kleszcz ELISA Westernblot Blot Choroba z Lyme Borrelia burgdorferi

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia