XIV Bielskie Sympozjum Ortopedyczne Shoulder Masterclass Workshop - What could go wrong?

XIV Bielskie Sympozjum Ortopedyczne Shoulder Masterclass Workshop - What could go wrong?

Organizator: SANS SOUCI Damian Gruszczyński, Ewa Maza sp. j.
Miejsce: Hotel Golden Tulip Magnus, Bielsko-Biała, PL
www: idź
Termin: od: 2019-05-23 do: 2019-05-24
Koszt: 250 - 1000 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 88

Szanowni Państwo,

pragnę serdecznie Państwa zaprosić na kolejną edycję naszych bielskich spotkań poświęconych chirurgii barku i związanych z nią problemów – XIV Bielskie Sympozjum Ortopedyczne, Shoulder MasterClass Workshops – What Could Go Wrong.

Z powodu wyjątkowego wyróżnienia, jakie spotkało nasz kraj w postaci możliwości zorganizowania kongresu SECEC w Poznaniu w 2020 roku, wraz z całym zarządem Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia ustaliliśmy, że nasze następnie spotkanie odbędzie się w Bielsku-Białej w maju 2019 roku.

Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie dyskusji nad trudnymi przypadkami, z jakim spotykamy się w naszej codziennej pracy. W szczególności chcielibyśmy skupić się na:

– leczeniu trudnych przypadków niestabilności barku,

– masywnych uszkodzeń stożka rotatorów i algorytmach postępowania w ich leczeniu,

– powikłaniach pooperacyjnych w leczeniu chirurgicznym barku.

Dodatkowym tematem, który omówimy z zaproszonymi ekspertami będzie bark w sportach rzutowych.

Podczas naszego kolejnego spotkania nie zabraknie również tradycyjnego elementu od lat wyróżniającego nasze bielskie spotkania – transmisji zabiegów z sali operacyjnej.

Po organizacji ostatniego spotkania połączonego z ESSKA-ESA Open Meeting w Krakowie w 2017 roku, tym razem zabierzemy Państwa w góry! Nasze spotkanie odbędzie się w nowopowstałym kompleksie hotelowym – Golden Tulip Magnus.

Pierwszy i drugi dzień konferencji poświęcony będzie w całości zagadnieniom leczenia schorzeń barku. Trzeciego dnia, dla osób zainteresowanych, odbędą się warsztaty „Psychologia kontaktu z pacjentem – co może pójść źle a wcale nie musi?”, których celem będzie m.in. doskonalenie kompetencji miękkich w relacjach z trudnymi i roszczeniowymi pacjentami. Ze względów organizacyjnych liczba miejsc będzie ograniczona.

Kontynuując inną z tradycji naszych spotkań, do udziału w konferencji gorąco zapraszamy również lekarzy z zagranicy, specjalistów w zakresie chirurgii narządu ruchu, którzy podzielą się z innymi uczestnikami swoimi doświadczeniami w leczeniu najtrudniejszych przypadków. Konferencja odbędzie się we współpracy z portugalskim towarzystwem artroskopowym pod przewodnictwem Nuno Gomesa. Zaprzyjaźnieni ortopedzi z Portugalii podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie chirurgii barku.

dr Roman Brzóska
Przewodniczący

tagi: chirurgia barku

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia