Kontrowersje w Chirurgii Naczyniowej

Kontrowersje w Chirurgii Naczyniowej

Organizator: SKN „Wolski” Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Wolskiego w Warszawie
Miejsce: Centrum Dydaktyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, aula A, Warszawa, PL
www: idź
Termin: od: 2019-04-03 do: 2019-04-03
Koszt: Udział bezpłatny
Program: zobacz
Wyświetleń: 116

Szanowni Koledzy, Szanowne Koleżanki!

Serdecznie zapraszamy Was na kolejną- już siódmą edycję konferencji „Kontrowersje w Chirurgii Naczyniowej” organizowaną przez SKN „Wolski”!
Temat cyklu tegorocznych Kontrowersji to: Przewlekła niewydolność żylna, żylaki, teleangiektazje. Diagnostyka i współczesne strategie leczenia. Podczas konferencji odpowiemy na pytania takie jak:

• Czy kompresjoterapia (leczenie uciskiem stopniowanym) jest skuteczną i niezbędną metodą na każdym etapie leczenia przewlekłej niewydolności żylnej? Jaki stopień ucisku jest najlepszy?
• Co uniemożliwia skuteczne leczenie żylaków kończyn dolnych?
• Jakie zabiegi należy wykonać przed leczeniem żylaków kończyn dolnych?.
• Czy ultrasonografia żylna jest wystarczająca do zaplanowania przebiegu leczenia niewydolności żylnej?
• Czy skleroterapia (obliteracja, ostrzykiwanie) i skleroterapia piankowa są niezmiennie skuteczne w leczeniu żylaków siatkowatych, venulektazji i teleangiektazji? Czy może lepszym wyborem są bardziej nowoczesne techniki jak chociażby laseroterapia czy usuwanie żylaków parą wodną?
• Czy usuwanie żylaków, venulektazji czy teleangiektazji to domena jedynie chirurgów naczyniowych? Czy może dermatologów czy chirurgów medycyny estetycznej?
• Czy ablacje termiczne, chemiczne i mechaniczno-chemiczne skutecznie rozwiązują problem niewydolnych pni powierzchownych?

Wyjątkowy charakter konferencji zakłada, że poszczególne kontrowersyjne tematy prezentowane są kolejno przez dwóch prelegentów reprezentujących różne koła naukowe, z których jeden stara się - w oparciu o aktualną wiedzę medyczną - dowieść prawdziwości założonej tezy, a drugi próbuje ją obalić.

Po dyskusji przeciwstawnych stanowisk angażującej zarówno prelegentów, studentów jak i goszczących na nich lekarzy specjalistów, zgromadzona publiczność wskazuje swojego faworyta za pomocą głosowania. W końcowej części konferencji Komitet Naukowy ostatecznie wyłania grono zwycięzców (I, II, III miejsce), zostaje przyznana Nagroda Publiczności oraz rozlosowane zostają nagrody ufundowane przez Patronów medialnych konferencji.

Nad poprawnością merytoryczną konferencji czuwać będzie Komitet Naukowy złożony z ekspertów w dziedzinie chirurgii i chirurgii naczyniowej!

Koła Naukowe, które zmierzą się ze sobą w tegorocznych Kontrowersjach to:
-SKN „Wolski” przy Oddziale Chirurgii Ogólnej i Oddziale Chirurgii Naczyniowej Szpitala Wolskiego w Warszawie
-SKN "GRAFT" przy Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej SP CSK WUM
-SKN „Kindley” przy Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej WUM
-SKN „Vena” przy Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Bródnowskiego
-SKN "Lusoria" przy Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej CSK MSWiA

Konferencja odbędzie się 3 kwietnia 2019 roku o godz. 17:00 w Auli A Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Księcia Trojdena 2a w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny!

Informacje o rejestracji internetowej oraz szczegółowy plan konferencji będą dostępne już wkrótce!

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia studentów każdego roku oraz do polubienia oficjalnego fanpage konferencji, na którym publikowane są aktualności dotyczące aktualnej i kolejnych edycji Kontrowersji:

https://www.facebook.com/KontrowersjeWChirurgiiNaczyniowej

Serdecznie zapraszamy!

Komitet Organizacyjny konferencji „Kontrowersje w Chirurgii Naczyniowej”

Wydarzenie archiwalne

Najbliższe wydarzenia