Miejsce: Airport Hotel Okęcie, ul. 17 stycznia 24, Warszawa, Polska
www: idź
Szanowny Kolego!
W imieniu Zarządu Sekcji Urologii Onkologicznej (SUO) Polskiego Towarzystwa Urologicznego zapraszam do wzięcia udziału w VI Sympozjum Sekcji Urologii Onkologicznej, które odbędzie się 2 marca 2019 r. w Warszawie (Airport Hotel Okęcie, ul. 17 Stycznia 24).
Celem spotkania jest przedstawienie wyników najnowszych badań i osiągnięć w zakresie urologii, omawianych podczas kongresu Sekcji Urologii Onkologicznej Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (European Section of Oncological Urology – ESOU).
W poprzednich latach Sympozjum stanowiło forum wymiany doświadczeń nie tylko pomiędzy urologami - miało wielodyscyplinarny charakter i wiązało się z udziałem przedstawicieli innych środowisk, w szczególności radiologów, radioterapeutów, onkologów i patologów.
Wprawdzie leczenie chorych na nowotwory układu moczowego i nowotwory męskich narządów płciowych nie jest domeną jednej dyscypliny i wymaga współdziałania specjalistów w różnych obszarach medycyny, to jednak rola lekarzy naszej specjalności pozostaje zasadniczą. Tradycyjnie to ona będzie stanowić podstawę omawianych zagadnień.
Ostatnie Sympozjum zostało bardzo dobrze odebrane. Poziom zaangażowania wykładowców i profesjonalizm moderatorów sesji był imponujący. Cieszę się, że wielu z nich weźmie udział w tegorocznym spotkaniu.
Tematem pierwszych sesji Sympozjum będzie rak gruczołu krokowego (PCa – prostate cancer), w tym jego rozpoznawanie. Szczególny nacisk położymy na kwestię obrazowania metodą wieloparametrycznego rezonansu magnetycznego (mpMRI) w toku aktywnego nadzoru. Postaramy się zdefiniować miejsce leczenia ogniskowego i prostatektomii radykalnej oraz radioterapii i aktywnego nadzoru w leczeniu chorych dotkniętych rakiem umiarkowanego ryzyka oraz przedstawimy ewolucję leczenia chorych dotkniętych PCa dużego ryzyka. Omówimy także zmieniające się podejście do postępowania wobec chorych z przerzutowym nowotworem.
Drugą część dnia wypełnią wystąpienia poświęcone guzom torbielowatym nerki, leczeniu chirurgicznemu chorych dotkniętych rakiem jądra, postępom w rozpoznawaniu zaawansowania raka pęcherza moczowego i nowotworom górnych dróg moczowych. W toku wielu wystąpień nawiążemy do wyników najważniejszych badań, które zostały opublikowane w 2018 roku.
Jestem głęboko przekonany, że – jak zawsze – poszczególne wykłady skłonią uczestników Sympozjum do prowadzenia ożywionej dyskusji.
Do zobaczenia w Warszawie!
Dr hab. n. med. Jakub Dobruch
Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie
przewodniczący Sekcji Urologii Onkologicznej PTU
tagi: Polskie Towarzystwo Urologiczne urologia onkologiczna
Wydarzenie archiwalne