III edycja Konferencji Podhalańskie Dialogi Medyczne

III edycja Konferencji Podhalańskie Dialogi Medyczne

Organizator: Bachleda Kongresy Eventy Sp. z o. o.
Miejsce: Hotel Mercure Kasprowy Zakopane, ul. Szymaszkowa, 34-500 Zakopane, PL
www: idź
Termin: od: 2019-10-25 do: 2019-10-27
Koszt: 690 - 900 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 142

Szanowni Państwo,

druga edycja Podhalańskich Dialogów Medycznych utwierdziła nas w przekonaniu, że w Zakopanem dobrze się nam rozmawia o trudnych problemach pacjentów. Robimy to po to, aby lepiej diagnozować i skuteczniej leczyć naszych chorych, a obecność przedstawicieli różnych specjalności pozwala w sposób holistyczny traktować człowieka, który zgłasza się do nas, zawsze z ważnym, często trudnym problemem.

Planujemy wobec tego kolejną edycję, zachęceni Państwa pozytywnymi opiniami i oczekiwaniem na dyskusję. Znowu zaprosimy kardiologów, diabetologów, psychiatrów, specjalistów od żywienia, aktywności fizycznej, Medycyny Stylu Życia. Medycyna Stylu Życia to ważny obszar, w tym roku znowu dużo będziemy o tym mówić.

Ciągle aktualne jest też przesłanie, które przedstawiłem zapraszając Państwa na pierwsza edycję: Wiemy, że żyjemy w szybkim świecie, także w szybkim świecie medycznym, a ilość informacji, którą musimy (powinniśmy) przyswoić jako lekarze jest coraz większa, a nasza specjalizacja coraz bardziej wąska. Istotą naszej pracy jest rozmowa, rozmowa z pacjentem, który w intymnej, często bardzo trudnej relacji zdradza nam swoje tajemnice, odsłania swoje słabości, opowiada o problemach. Ta rozmowa, uzupełniona o badanie i wynikające z nich decyzje diagnostyczne i terapeutyczne determinują los pacjenta, Jego i nasz sukces, uratowanie zdrowia, czasem życia, a często tylko (?) poprawę jego jakości. To ta piękna specyfika naszego zawodu przyciąga ciągle nowe rzesze młodych adeptów medycyny. Ale w tym szybkim świecie gwarantem naszego sukcesu jest również rozmowa między specjalistami, ekspertami, często z różnych dyscyplin, po to, żeby wypracować optymalne rozwiązania. Rozmowa często trudna, burzliwa, nie pozbawiona wątpliwości, różnic zdań, potrzeby kompromisów.

Zapraszam Państwa na konferencję gdzie będziemy o wielu trudnych sprawach rozmawiać w gronie ekspertów, będziemy się spierać, ustalać wspólne opinie, czasem zostawimy nie do końca rozstrzygnięte kwestie. Zapraszam wobec tego do Zakopanego jesienią 2019 roku, do gościnnych wnętrz Hotelu Mercure Kasprowy, licząc na Państwa obecność i znakomitą atmosferę merytorycznej dyskusji....

Prof. dr hab. n. med Artur Mamcarz
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

tagi: Medycyna Stylu Życia

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia